نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از دستگاههای برتر استان درامر سوادآموزی با حضور استانداریزد

تجلیل از دستگاههای برتر استان درامر سوادآموزی با حضور استانداریزد


تجلیل از دستگاههای برتر استان درامر سوادآموزی با حضور استانداریزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش دراین مراسم از 5 دستگاه برتر استانی شامل: سازمان جهاد کشاورزی استان، صداوسیمای مرکز یزد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و اداره کل زندان های استان و 4 دستگاه برتر شهرستانی شامل شهرداری منطقه یک یزد، شهرداری تفت، کمیته امداد امام خمینی شهرستان خاتم و اداره بهزیستی مهریز  تجلیل شد

استانداریزد در این مراسم از سواد به عنوان ابزار دانایی یاد کرد و گفت : باید تلاش کنیم تا زمینه دانایی در جامعه برای قشرهای مختلف فراهم شود.

میر محمدی خاطر نشان کرد: توجه به سواد رسانه ای از جمله مسائل مهم جامعه امروز است که باید بیش از پیش به آن توجه شود چرا که سواد رسانه ای می تواند ما را در پیشبرد فرهنگ بهبود سبک زندگی و معرفی هویت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هدایت کند.

"احمد شیرزاد"مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد ، درصد کل باسوادی استان با انتصاب اتباع خارجی و مهاجرین 87/7 درصد است و درصد باسوادی رده سنی 49-10 ساله استان نیز 95/1 درصد است که از این نظر نیز استان در رتبه ششم کشور قراردارد.

معاون سوادآموزی آموزش وپرورش نیز به شاخص های انتخاب دستگاههای برتر اشاره کرد و افزود : شورای عالی انقلاب فرهنگی درمصوبه 595 تمام ادارت دولتی را موظف کرده است تا در این امر مشارکت داشته باشند .

"مرآت امین الرعایا "افزود :در بحث سواد آموزی در استان ما 27 دستگاه ما در این مسیر یاری کردند که از این 27 دستگاه 9 دستگاه امروز به عنوان دستگاههای برتر در امر سواد آموزی معرفی شدند.که امیدواریم این تجلیل وتقدیر انگیزه ای برای سایر دستگاههای در این مسیر سواد آموزی که خواست مقام معظم رهبری (مدظله العالی )  و یادگار امام راحل است را داشته باشیم تا محو بیسوادی از استان انجام شود.

"امین الرعایا  "مشکلات امروز سوادآموزی استان مهاجرت هم وطنان از سایر استانها و اتباع بیگانه ودربعضی موارد جذب و نگه داری بی سوادان باقیمانده است که انشاء ا... این جشنواره ها کمک کند تا این مسیر تسهیل پیدا کند و یکی از استانهایی باشیم که پرچم پرافتخار با سوادی کامل مردم استانمان را جشن بگیریم.