نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

29 هزار بی سواد زیر 50 سال در استان یزد شناسایی که بیش از نیمی آنان را زنان تشکیل می دهند.

29 هزار بی سواد زیر 50 سال در استان یزد شناسایی که بیش از نیمی آنان را زنان تشکیل می دهند.


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد:

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان :

 
29 هزار بی سواد زیر 50سال در استان یزد شناسائی شدند نیمی از جمعیت بی سواد استان سهم زنان است

 

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان یزد از تلاش جدی برای سوادآموزی جمعیت زیر 50 سال در کشور خبر داد و گفت : 14هزار و 681 نفر زن بی سواد زیر 50 سال دارای کدملی در یزد شناسایی شده اند.

مرآت امین الرعایا در نشست شورای سواد آموزی استان یزد اظهار کرد:  افراد بی‌سواد زیر ۵۰ سال که دارای کد ملی یزد هستند، شناسایی می‌شوند و برای جذب و سوادآموزی این افراد تلاش‌های جدی انجام می گیرد.

وی از باسوادی 1/95جمعیت استان یزد در رده سنی 10 تا19 سال بر اساس سرشماری سال سال 90 خبر داد و افزود: 2/94 درصد کل جمعیت مردان این رده سنی و 7/90درصد جمعیت زنان 10تا 19 سال استان یزد از نعمت باسوادی برخوردار هستند و استان یزد در جذب این رده سنی توانسته به رتبه نخست کشور دست یابد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان یزد از جذب هزار و 295 سوادآموز از اتباع بیگانه در سال 94خبر داد و افزود: 600 نفر از این تعداد به دوره انتقال راه یافتند که  90 درصد آنان موفق به طی این دوره شدند.

امین الرعایا اضافه کرد: سال گذشته سه هزار و 131 نفرجمعیت استان زیر پوشش سوادآموزی قرار گرفتند که از این تعداد هزار و661 نفر در دوره انتقال و 366 نفر در دوره تحکیم از آموزش های سواداموزی بهره مند شدند.

وی از شناسایی 29هزارو573  نفر بی سواد  از جمعیت 10تا49 سال در  سطح استان یزد خبر داد و گفت: در حالی که نرخ بی سوادی استان نسبت به دیگر استان های کشور همواره کمتر بوده است ولی این تعداد از جمعیت 10 تا 49سال در دو بخش روستایی و شهری شناسایی شده اند که از این تعدا به تفکیک، ۱۴ هزار و ۸۹۲ نفر مرد و ۱۴ هزار و ۶۸۱ نفر زن هستند.

در این نشست، فرمانداران شهرستان های خاتم و مهریز به عنوان دو شهرستان برتر استان در جذب افراد بی سواد، معاون دانشگاه علوم پزشکی با اعزام 149 مربی بهداشت به کلاس های سوادآموزی، نماینده جهاد کشاورزی ومشارکت ذر آموزش های متناسب با کشاورزان و دامداران ، مدیر کل کار و امور اجتماعی در زمینه شناسایی افراد بی سواد بر اساس کدملی به تشریح عملکرد خود پرداختند.