نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یادواره 2 شهید سوادآموزی استان یزد و 176 شهید سوادآموزی کشور برگزار شد.

یادواره 2 شهید سوادآموزی استان یزد و 176 شهید سوادآموزی کشور برگزار شد.


با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهاباد یادواره 2 شهید سوادآموزی استان یزد و 176 شهید سوادآموزی کشور شب گذشته  با حضور دکتر باقر زاده معاون سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش در روستای کریم آباد بهاباد برگزار شد.
در این مراسم علی باقر زاده  یادواره ها و محافل و مجالس شهدا را نسیم بهشتی دانست که هرازگاهی بر جان و روح ما می وزد و آن را نوازش می دهد
معاون سوادآموزی  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جنگ های مختلفی که در طول تاریخ بشر اتفاق افتاده است جنگ تحمیلی علیه مردم ایران را یکی از طولانی ترین جنگ های تاریخ دانست که با وجود خسارات جانی ومالی فراوانی که برجای گذاشت تنها جنگی در صد سال اخیر بود که حتی یک وجب از خاک مقدس کشور را از دست ندادیم.
باقر زاده انتقال اسناد و آثار دفاع مقدس و زندگی و سیره شهدا به نسل های بعد را وظیفه بزرگ و حیاتی همه مردم و دستگاه های اجرائی کشور دانست که اگر در این مورد کوتاهی صورت گیرد همه ما مدیون خون شهدا خواهیم بود.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به خاطراتی از سیره و زندگی شهدا گفت: نباید شهدا را برای نسل امروز انسان هایی دست نایافتنی معرفی کنیم بلکه آنها هم انسان هایی بودند همانند همه مردم که جان پاک خود را برای دفاع از آرمان های مقدسشان تقدیم حضرت دوست نموده اند.
درادامه عباس اقبال فرماندار بهاباد نیز در این مراسم با خیر مقدم به حاضرین  با اشاره به برگزاری یادواره های مختلف شهدا بیان داشت : این یادواره ها هر از گاهی زنگار غفلت و فراموشی را از دل های ما پاک می کند.
فرماندار بهاباد در ادامه با  بیان برخی صفات و ویژگی های شهدا گفت: خاطره خوش از خود گذشتگی های این عزیزان  هماره  در ذهن و بر زبان مردم قدر شناس این سرزمین باقی و بالنده خواهد ماند .و اکنون وظیه همه ماست که برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره این رهروان حریم عشق به معبود تلاش نمائیم و برگزاری یادواره شهدا می تواند قدمی کوچک در انجام این وظیفه خطیر باشد.
مداحی و مرثیه خوانی مداح اهل بیت حاج رضا نبوی و بیان دلنوشته توسط یکی از فرزندان شهدا از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بود
در پایان این مراسم نیز از خانواده  دو شهید سوادآموزی استان یزد تجلیل شد.
دراین مراسم  دهقان و امین الرعایا معاونین پشتیبانی و سوادآموزی مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد ، فرماندار و امام جمعه موقت بهاباد ، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ، مدیران آموزش و پرورش شهرستان های بهاباد و بافق ، فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان ، مسئولین و روسای ادارات و نهادها ، خانواده معظم و معزز شهدا و اقشار مختلف مردم شهرستان بهاباد حضورداشتند.