نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

همایش خانواده سالم و راه های مقابله با آسیب های اجتماعی

همایش خانواده سالم و راه های مقابله با آسیب های اجتماعی


همایش خانواده سالم و راه های مقابله با آسیب های اجتماعیبه گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد، همایش خانواده سالم و راههای مقابله باآسیب های اجتماعی با حضور 350 نفر از مدرسین آموزش خانواده ، مشاورین، مربیان پرورشی و روسای انجمن اولیاء و مربیان مدارس یزد در مرکز فرهنگی هنری دانش آ موزبرگزارشد.

حجه الاسلام دکتر دهنوی دراین همایش به بیان ویژگی های دوران کودکی، شخصیت کودکان و نوجوانان و نحوه ی برخورد صحیح خانواده و مربیان اشاره کردو افزود: بازیگوشی و شیطنت لازمه ی دوران کودکی و هفت سال اول زندگی هر فردی است .

وی استفاده از آموزه های دینی در دوران بلوغ و نوجوانی را از عواملی دانست که باید پدران و مادران به آن توجه خاصی داشته باشند.

دکتردهنوی دوران نوجوانی را دوران طوفان و فشار وانقلاب درونی دانست و افزود: ارتباط خوب پدر و مادربا نوجوانان و درک متقابل آنان باعث ایجاد آرامش فکری فرزندان می شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان که در این جلسه به بیان ابعاد زندگی بی سواد و باسواد پرداخت و گفت سواد موجب اعتماد به نفس و توانمند شدن فرد در مقابل مشکلات می شود .

ایشان در بخشی از صحبت های خود با اشاره به اینکه اکثر بزهکاران اجتماعی در گروه بی سوادان و کم سوادان جادارند گفت :این دسته از انسان ها چون اعتماد به نفس کافی در مقابله با مشکلات را ندارند برای توجیه عمل خود دست به کارهای می زنند که هم به ضرر خانواده و هم جامعه می گردد.وی با اشاره به آیه شریفه ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون هدف از خلقت انسان را عبادت برای خدا دانست که قطعا عبادت بنده با سواد که از روی فهم ودرک عمیق تر انجام می شود به مراتب به خدا نزدیک تر است. وی همچنین از مدعوین خواست تا در هر جای که از آموزش و پرورش قرار دارند در زمینه  با سواد شدن اولیاء بی سواد دانش آموزان تلاش نمایند