نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

معاون آموزش و پرورش استان: اتباع بیگانه مجاز، باسواد می شوند.

معاون آموزش و پرورش استان: اتباع بیگانه مجاز، باسواد می شوند.


معاون آموزش و پرورش استان: اتباع بیگانه مجاز، باسواد می شوند.

به گزارش ایرنا ˈمرات امین الرعایاˈ روز دوشنبه در نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی اردکان افزود: خوشبختانه با صدور فرمان تشکیل نهضت سواد آموزی توسط امام خمینی (ره) در کشور، این نهاد بسیج گونه به باسواد کردن اقشار مختلف جامعه پرداخت .

وی اضافه کرد: هم اکنون نیز با توجه به فرمان مقام معظم رهبری، تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی موظف هستند تا پایان برنامه پنجم سال 94، بی سوادی را در کشور ریشه کن کنند .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان تصریح کرد: استان یزد با رقم بالای 5/98 درصد با سوادی (به غیر از اتباع بیگانه) ازجایگاه بسیار خوبی در کشور برخوردار است .

امین الرعایا اظهارکرد: در استان یزد 29 هزار بیسواد وجود دارد که 60درصد آن اتباع بیگانه هستند .

وی با بین اینکه آمار بی سوادی در سال 85 در استان یزد کمتر از سال 90 بوده که نشان دهنده افزایش آمار بی سوادی در استان است گفت: یکی از دلایل آن مهاجرت است.

امین الرعایا در ادامه گفت: مجموعا در شهرستان اردکان ، سه هزار و 382نفر بی سواد وجود دارد که دو هزار و 245 نفر آنها اتباع بیگانه هستند.

وی با اشاره به اینکه 6/98 درصد مردم اردکان باسواد هستند ادامه داد: در مجموع اردکان از لحاظ باسوادی رتبه سوم را در استان داراست و قطعا مساله مهاجرت، روند باسوادی در این شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان خبر از برگزاری طرح باسوادی اولیای دانش اموز در استان داد و افزود: درشهرستان اردکان 70 نفر از اولیای دانش آموزان بی سواد هستند که آموزش 35 نفر آنها آغازشده است .

امین الرعایا گفت: شناسایی ، جذب و آموزش افراد بی سواد از جمله مهمترین برنامه های نهضت سواد آموزی استان است.ک/2

 

7544/650

انتهای پیام /*