نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم نمادین جشن شکوه دانش ویژه بازگشایی کلاس های سوادآموزی استان یزد برگزار شد.

مراسم نمادین جشن شکوه دانش ویژه بازگشایی کلاس های سوادآموزی استان یزد برگزار شد.


با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان:

 

 
مراسم شكوه دانش ويژه بازگشايي كلاسهاي سوادآموزي استان یزد به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه ادب ناحیه دو یزد باحضور مدیر کل آموزش و پرورش، معاون  سوادآموزی آموزش و پرورش استان و جمعي ازمسئولین ، سوادآموزان و آموزش دهندگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم اجرایی شدن سند تحول بنیادین را یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش دانست و گفت : برای محقق شدن اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش استان نیازمند همراهی و همدلی معلمان، مدیران و مسئولین هستیم .

" عباسعلی دانافر" به کسب مهارت در کنار کسب علم اشاره کرد و افزود : توجه به نشاط و شادابی در مدارس ضروری است و نگاه نادرست به انجام تکالیف دانش آموزان شادابی را از آنها می گیرد.

 وی در ادامه خواستار برقراری عدالت آموزشی و ریشه کن شدن بی سوادی شد و سوادآموزی را سرمایه گذاری بلند مدت بیان کرد.

معاون سوادآموزی استان نیز در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت شروع سال تحصیلی از اهمیت کسب علم و سوادآموزی سخن گفت و وضعیت سوادآموزی استان را بسیار مطلوب تلقی کرد .

" مرات امین الرعایا"  با اشاره به آمار سرشماری سال 1395 در موضوع سواد آموزی گفت: استان یزد یکی از 4 استان برتر کشور در آموزش سواد و باسوادی است که این مهم در نتیجه توجه مردم استان به اهمیت علم و علم آموزی و جدیت دستگاه ها در ریشه کنی بی سوادی می باشد.

وی با اشاره به اینکه کسب مهارت در سوادآموزی از اهمیت بسزایی برخوردار است افزود : کسب رتبه شایسته تقدیر توسط آموزش دهندگان در کشور نتیجه زحمات آموزش دهندگان استان می باشد .

گفتنی است نواختن زنگ شکوه دانش و مصاحبه با چهره های موفق سوادآموزی و تجلیل از سوادآموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود .