نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سواد ابزار اصلی توسعه اقتصادی ، اجتماعی است.

سواد ابزار اصلی توسعه اقتصادی ، اجتماعی است.


معاون سوادآموزی استان:

همایش بزرگداشت روز جهانی مبارزه با بی سوادی با حضورمسئولین ، فرهنگیان و اموزش دهندگان سوادآموزی در سالن اجتماعات رسولیان اداره آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد .

در این همایش مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی استان با اشاره به هشتم سپتامبر سالروز جهانی مبارزه با بی سوادی گفت:  سازمان علمی فرهنگی ملل متحد سال 2018 را سال سوادآموزی و توسعه مهارت نامیده است و در این راستا جمهوری اسلامی ایران هم با راه اندازی مراکز یادگیری محلی گام بزرگی در این مسیر برداشته است.

مرآت امین الرعایا با اشاره به نقش سواد در جنبه های مختلف توسعه بشری گفت: سواد ابزار اصلی توسعه اقتصادی  اجتماعی و حفاظت محیط زیست و ابزار مهمی در جهت محو فقر و گسترش فرصت های شغلی است . و در همین راستا مراکز یادگیری محلی با آموزش مهارت های  اجتماعی تاسیس و راه اندازی شده است .   وی پیش بر مساوات جنسیتی ، بهبود بهداشت خانواده و ترویج مشارکت دموکراتیک و توسعه حقیقی پایدار را از جمله اهداف سازمان نهضت سواداموزی در مراکز یادگیری محلی بر شمرد.

معاون سوادآموزی استان با اشاره به پیشینه سوادآموزی در کشور گفت: ایرانیان همیشه به مقوله علم و سواداهمیت ویژه ای دادند و در دنیا سرآمد بوده اند. وی گفت جمهوری اسلامی ایران هم با تشکیل سازمان نهضت سوادآموزی گام بزرگی در جهت با سوادی بر داشته است.

ایشان با اشاره به طرح های اجرا شده سازمان نهضت سواداموزی گفت : طرح آموزش مهارت icdl  از جمله طرح های موفق سوادآموزی نام برد که در دو سال گذاشته برای بیش از 300 فراگیر دوره انتقال سواداموزی استان اجرا گردیده است.

معاون سوادآموزی استان از طرح های آموزش اولیاء بی سواددانش آموزان ، آموزش عملی نماز کلید بهشت، خواندن با خانواده ، حلقه های کتابخوانی، آموزش معلولین و آموزش اتباع خارجی از سایر طرح های در دست اجرای سوادآموزی استان نام برد.

در این مراسم دکتر زندوانیان از اساتید برجسته دانشگاه یزد در مورد اهمیت آموزش بزرگسالان مطالبی بیان نمود.

دکتر فلاح از اساتید برجسته روانشناسی دانشگاه های یزد نیز در این همایش در موضوع طرح نماز کلید بهشت از آثار نماز در تعالی مادی و معنوی زندگی به صورت مبسوط مطالبی بیان نمود.

 

شایان ذکر است از سوی سازمان علمی فرهنگی ملل متحد (یونسکو ) هر سال روز 8 سپتامبر به عنوان روز جهانی مبارزه با بی سوادی نامگذاری گردیده است.