نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

سوادآموزی افزایش سطح کیفیت زندگی افراد را به دنبال خواهد داشت

سوادآموزی افزایش سطح کیفیت زندگی افراد را به دنبال خواهد داشت


معاون سوادآموزی استان:

به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اشکذر:نشست شورای پشتیبانی و سوادآموزی به ریاست "هادی هادی‌نسب" فرماندار شهرستان اشکذر و با حضور "مرآت امین‌الرعایا" معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

هادی‌نسب در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های اساسی آموزش و پرورش شهرستان در راستای محو بی‌سوادی، افزود: آگاهی‌بخشی و توانمندسازی سوادآموزان برای برخورداری از رفاه و رفع محرومیت در زمینه‌های مختلف و تحقق عدالت اجتماعی، حقی همگانی است و همه ما باید با همکاری و همفکری در راستای ریشه‌کن نمودن بی‌سوادی تلاش کنیم.

فرماندار و رئیس شورای سوادآموزی شهرستان اشکذر در ادامه با تأکید بر تدوین خط‌مشی راهبردی برای فعالیت همه ارگان‌های عضو شورای سوادآموزی، افزود: گزارش فعالیت همه اعضای شورای سوادآموزی باید ماهیانه احصا و مشکلات و موانع فرآیند سوادآموزی مرتفع گردد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به حضور افراد غیربومی و اتباع بیگانه و بدنبال آن تأثیرپذیری فرهنگ و سبک زندگی در شهرستان، افزود: سوادآموزي بر افزايش سرمايه‌های اجتماعي یک جامعه مؤثر خواهد بود و افزایش سطح کیفیت زندگی را به دنبال خواهد داشت.

امین‌الرعایا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش نیز در این نشست با اشاره به هم‌ردیفی و بلکه بالاتر دانستن آموزش همگانی از بهداشت و مسکن از سوی امام خمینی (ره)، بر شناسایی و ریشه کن نمودن بیسوادی تأکید کرد.

"محمدعلی الیاسی" رئیس آموزش و پرورش شهرستان اشکذر نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای محو بیسوادی در شهرستان، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به شاخص‌های سنجش سطح سواد، از جمعیت بومی شهرستان تنها یک نفر 42 ساله بی‌سواد است.