نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

سه خبر از شهرستان اردکان

سه خبر از شهرستان اردکان


سه خبر از شهرستان اردکان

تشکیل جلسه شورای معاونین بمناسبت هفته سواد آموزی

جلسه شورای معاونین با موضوع برنامه ریزی مراسم هفته سواد آموزی برگزار شد در این جلسه محمد اشرفیان مدیر آموزش و پرورش به بیان هدف از تشکیل جلسه پرداخت و حمایت همه جانبه خود را از اجرای برنامه های سواد آموزی اعلام نمود و سپس علی محمدشاهی کارشناس مسئول سواد آموزی برنامه های هفته سواد آموزی را تشریح نمود. در ادامه پیرامون هریک از روزهای هفته بحث و تبادل نظر شد.

 

------------------------------------------------------------------------------

جلسه توجیهی مسابقه انشا نویسی

بمناسبت هفته سواد آموزی جلسه توجیهی مسابقه انشا نویسی با موضوع اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در مصرف آب ویژه آموزش دهندگان دوره انتقال شهرستان اردکان برگزار شد و مقررگردید در هفته سواد آموزی این مسابقه بین سواد آموزان دوره انتقال برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا شود.

------------------------------------------------------------------------------

گزارشی کوتاه از عملکرد واحد سواد آموزی

بمناسبت هفته سواد آموزی نهضت سواد آموزی شهرستان اردکان در سال 1393 با تحت پوشش بردن نزدیک به 200 نفر در دوره سواد آموزی و تعداد 76 نفر در دوره انتقال مشغول به فعالیت می باشد؛ این نهاد توانسته است اقدامات چشمگیری در زمینه ارتقاء سواد افراد بیسواد شهرستان انجام دهد به طوری که درصد با سوادی از47/5 درصد در سال1355 به 99 درصد در سال 1393 رسیده است.

همچنین برای افرادی که با سواد شده اند و تمایل به ادامه تحصیل ندارند و در راستای عدم بازگشت آنان به بیسوادی، طرح دوره تحکیم به اجرا در آمده است که هرساله تعداد زیادی در این برنامه شرکت می کنند.

از دیگر برنامه های نهضت سواد آموزی در هفته سواد آموزی عبارتند از:

برگزاری مسابقه انشا نویسی (کشوری) با موضوع آب

  تجدید میثاق با شهدا همراه با کارکنان و آموزش دهندگان

حضور همراه با سوادآموزان و آموزش دهندگان در مراسم نماز جمعه

برگزاری مراسم زیارت عاشورا وغبارروئی گلزار شهدای گمنام

 بازدید از کلاس های سواد آموزی و تجلیل از آموزش دهندگان