نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

خاتم در جذب سواد آموز رتبه اول استان را دارد.

خاتم در جذب سواد آموز رتبه اول استان را دارد.


خاتم در جذب سواد آموز رتبه اول استان را دارد.

کارشناس مسئول نهضت سواد آموزی خاتم در گفتگو با خبرنگار یزد رسا از خاتم، ضمن گرامیداشت هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی گفت: با توجه به اینکه از سال تحصیلی ۱۳۹۱نهضت سواد آموزی خاتم نیرویی تحت عنوان آموزشیار در اختیار نداشته است، همین امر سبب ایجاد چالش عمده در روند شتاب بخشی به باسوادی شده است.

 “محمد آذره” ادامه داد: با تلاش های مستمر و با استفاده از نیروهای آزاد، موفق به تحت پوشش بردن کلیه سهمیه شهرستان شده ایم.

 آذره همچنین اظهار داشت: جهت شتاب بخشی به مرحله دوم باسوادی ، شهرستان کارهای اساسی با استفاده از بانک اطلاعات شناسایی سامانه سواد آموزی انجام داده است که تعداد اندک بیسواد باقیمانده و افراد مایل به تحصیل در دوره های بالاتر شناسایی و در اولویت برنامه های سوادآموزی قرار گرفته است .

 کارشناس مسئول نهضت سوادآموزی خاتم اظهار امیدواری کرد: در ارزیابی عملکرد سالانه ، شهرستان خاتم در جذب سواد آموز و تحت پوشش بردن سهمیه تخصصی رتبه اول استان را به خود اختصاص داد.

 آذره در بخش دیگری از سخنان خود اشاره ای به فعالیت های نهضت سواد آموزی شهرستان خاتم کرد و خاطر نشان کرد: پیگیری تشکیل جلسات ستاد راهبردی سواد آموزی در فرمانداری شهرستان با حضور اعضاء ستاد و پیگیری مسائل و مشکلات سواد آموزی و ارائه راهکار های لازم جهت شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی ، شرکت فعال در جلسات شورای آموزش و پرورش ، درخواست همکاری از کلیه مدیران مدارس و مجتمع های آموزشی جهت شناسایی اولیاء بیسواد و کم سواد و معرفی به نهضت سواد آموزی و شرکت در کلاس های سواد آموزی و گذاشتن فضا و امکانات مدارس در اختیار آموزش دهنده ها ، همکاری در تدوین و چاپ کتاب علوم دوره انتقال ، تشکیل جلسات به موقع و پیگیری مصوبات تا حصول نتیجه از عمده فعالیت های نهضت سواد آموزی شهرستان خاتم می باشد.

 کارشناس مسئول نهضت سوادآموزی خاتم در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مسئولین افزود: امیدواریم روزی را شاهد باشیم که حتی یک بیسواد درشهرستان نداشته باشیم.