نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تمام جهت گیری ها و تصمیم های ما باید در جهت یاری رساندن به اقشار ضعیف و آسیب پذیر باشد

تمام جهت گیری ها و تصمیم های ما باید در جهت یاری رساندن به اقشار ضعیف و آسیب پذیر باشد


استاندار یزد:

    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمود زمانی قمی " در شورای آموزش و پرورش استان افزود: تمام جهت‌گیری‌ها و تصمیم‌گیری‌های ما در حوزه اقتصاد و بخش‌های مختلف که ضعف هم محسوب می‌شود این است که افرادی که وضع بهتری دارند نفع بیشتری از این تصمیمات می‌برند و گروهی هم که توان ندارند عقب می‌مانند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که این ویژگی را داشته باشد از حقوق انسانی افراد فاصله گرفته است که باید به این نکته هم توجه کرد .

وی ادامه داد: سیاست‌های ما زمانی محقق می‌شود که تمام جامعه به‌ویژه قشر ضعیف در تصمیمات دیده شود و آن‌ها را یاری کنیم. ونهضت سوادآموزی گام در مسیری گذاشته است از آسیب اشخاص ضعیف جلو گیری می کند و در این راستا باید تقویت مراکز یادگیری محلی را جدی بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه این نشست گفت: آموزش و پرورش استان یزد در بسیاری از شاخص‌های آموزشی و تربیتی جایگاه ممتاز و برتر را در سطح کشور دارد.
" عباسعلی دانافر" با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های برتری استان یزد در حوزه آموزش و پرورش، بحث سوادآموزی است، اظهار داشت: یزد در گروه سنی شش سال به بالا با پوشش ۹۰.۹ درصدی، رتبه ششم را در سطح کشور دارد.

وی عنوان کرد: در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال نیز که گروه هدف سوادآموزی است، با پوشش ۹۶.۶ درصد، رتبه چهارم کشور را دارا هستیم. دانافر با بیان اینکه بخش قابل توجهی از بی‌سوادان استان یزد را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: پوشش سواد در استان یزد بدون در نظر گرفتن آمار بی‌سوادان اتباع خارجی، ۹۸ درصد است که در این زمینه رتبه اول کشور را داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اجرای طرح‌های سوادآموزی در استان یزد تصریح کرد: با اجرای طرح پوشش والدین بی‌سواد دانش‌آموزان، اکنون بیش از ۹۹ درصد اولیای مدارس باسواد هستند.

وی همچنین از کاهش فاصله درصد باسوادی بین زنان و مردان استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این فاصل در سال جاری به ۵.۵ درصد رسیده است.دانافر با اشاره به برخی مشکلات سوادآموزی در استان یزد عنوان کرد: امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مردم، بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد ریشه کنی بی سوادی در استان یزد باشیم.

همچنین معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش یزد با اشاره به موفقیت‌های استان درزمینه باسوادی گفت: میزان باسوادی در گروه سنی 6 سال به بالای استان ، 90.9 درصد است که میانگین کشوری 87.7 درصد است.
مرات امین الرعایا افزود: میزان باسوادی در گروه سنی 10 الی 49 ساله استان 96.6 درصد است که میانگین کشوری 94.8 درصد است .

وی با اشاره به طرح باسواد کردن اولیا ی بی‌سواد دانش‌آموزان در استان گفت: 99 درصد اولیای دانش‌آموزان در راستای این طرح باسواد شدند.امین الرعایا بابیان اینکه طرح مورداشاره از ابتکارات استان بود که در کشور هم اجرا شد افزود: یزد در این زمینه رتبه نخست را به دست آورد.