نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

تقدیر از برنامه ها و فعالیت های سوادآموزی در زندان های یزد

تقدیر از برنامه ها و فعالیت های سوادآموزی در زندان های یزد


تقدیر از برنامه ها و فعالیت های سوادآموزی در زندان های یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، " احمد شیرزاد " که در جلسه تشکر و قدردانی از اقدامات و فعالیت های آموزشی و سوادآموزی در زندان های یزد ، سخن می گفت ، نگاه عمیق تربیتی و آموزشی مدیر کل امور زندان ها را خاطرنشان کرد و اظهار داشت : شما با مجموعه اقدامات زیبای تربیتی و آموزشی در ندامتگاه های استان ، تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل نموده اید .

مدیر کل آموزش و پرورش ، برگزاری دوره های سواد آموزی شامل مرحله سوادآموزی، تحکیم و انتقال ، همراه با برپائی کلاس های قرآنی ، آموزشی و تربیتی در ندامتگاه های استان را ستود و گفت : توجه به بحث اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ، هدیه ای ارزنده به خانواده و فرزندان مددجویان است که آرامش خاصی  به خانوادهای آنان داده است و این ، جلوه ی زیبائی از کار و زحمات شماست .

مدیر کل زندان های استان یزد نیز در این مراسم ، با ارائه گزارشی از آمار زندانیان یزد و اقدامات آموزشی ، تربیتی سوادآموزی و حرفه آموزی مددجویان گفت : در سنوات اخیر ، فعالیت ها و برنامه های متعدد و متنوعی در این زمینه صورت گرفته است که نشان از توجه این اداره کل به مسائل آموزشی و فرهنگی در زندان های استان است .

" سیّد حشمت حیات الغیب " به ورود سالانه 7 هزار و خروج 6 هزار نفر از زندان های یزد اشاره کرد و افزود : هر چند در سال گذشته ، جشن سواد در زندان های یزد برگزار شده است ولی اخیراً ، قریب 450 نفر از مددجویان زندان های یزد اظهار بیسوادی کرده اند .

" حیات الغیب " ، از همراهی معاونت سوادآموزی استان برای باسوادی زندانیان تشکرکرد و گفت : هم اکنون 83 نفر در دوره سوادآموزی ،  80 نفر در دوره راهنمائی و 32 نفر از مددجویان در دانشگاه به تحصیل مشغولند .

وی به با تجلیل از آرمان های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تأکید حضرت امام (ره)  بر این موضوع که زندان ها باید به دانشگاه تبدیل شوند افزود :  هم اکنون 2 مدرسه قرآنی در مجموعه ندامتگاههای استان ، دایر است که در زمینه آموزش قرائت ، تفسیر ، تجوید و حفظ فعالیت می کنند و در حال حاضر 365 مدد جو حافظ  یک تا 30 جزء قرآن هستند .

ایشان ، برگزاری دوره های آموزشی زبان خارجه ، ایجاد مرکز مشاوره ، دوره های سوادآموزی ، ایجاد 40 رشته فنی و حرفه ای ، ورزش همگانی ، 18 رشته ورزش حرفه ای و راه اندازی صدا و سیما در زندان یزد را از دیگر اقدامات آموزشی این اداره کل دانست و افزود : استان یزد از جمله استان های برتر در زمینه اصلاح و تربیت است .

سپس معاون سوادآموزی استان یزد نیز با تقدیر از همراهی و تعامل اداره کل زندان های استان در عرصه سوادآموزی اظهار داشت : اداره کل زندان ها ، یکی از دستگاههای برتر استان در عرصه سوادآموزی است و این نشست ، به منظور قدردانی از مدیر کل و سایر کسانی تشکیل شده که ما را در این زمینه ، یاری داده اند .

" مرآت امین الرعایا " ، بیسوادی و ارتباط آن با ارتکاب جرم را یادآور شد و افزود : افزون بر70 درصد معتادان ، پدر و مادری بیسواد داشته اند .

در ادامه ی این مراسم ، با اهدای لوح تقدیر ، از مدیر کل و چند تن از معاونین و مسئولان اداره کل زندان های یزد ، تقدیر شد .

در پایان مدیر کل آموزش و پرورش و همراهان از بخش های مختلف این اداره کل و زندان مرکزی یزد بازدید کردند و از نزدیک با روند آموزشی ، تربیتی و فعالیت های فرهنگی مددجویان آشنا شدند .


***