نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

تفت : ریشه کنی بی سوادی همت و برنامه ریزی دقیق می خواهد/ شهرستان تفت تنها 622 نفر بی سواد دارد

تفت : ریشه کنی بی سوادی همت و برنامه ریزی دقیق می خواهد/ شهرستان تفت تنها 622 نفر بی سواد دارد


تفت : ریشه کنی بی سوادی همت و برنامه ریزی دقیق می خواهد/ شهرستان تفت تنها 622 نفر بی سواد دارد

به گزارش خبرنگار صبح تفت، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، فرماندار، شهردار، رییس آموزش و پرورش تفت و جمعی از کارشناسان این اداره از روند اجرای طرح سواد آموزی در شهرستان تفت بازدید کردند.

فرماندار تفت در این بازدید در خصوص اهمیت ریشه کنی بیسوادی ابراز داشت هر گاه افراد یک جامعه با سواد باشند نسل های بعدی کوشا تر ودانا تر خواهند بود وبی سوادی معضلی نیست که نتوان بر آن غلبه کرد واین کار همت و برنامه ریزی دقیق ومدونی را می خواهد.

"محمود زارع" با بیان این نکته که برای عمل به تعهدی که در خصوص بر طرف کردن بیسوادی داریم باید با برنامه ریزی حرکت کرد اظهار داشت: امروزه دنیا با سرعت سرسام آوری به سوی پیشرفت در حال حرکت است واگر که ما می خواهیم از دیگر کشور ها عقب نمانیم باید شاخص های توسعه را در کشورمان رعایت کنیم .

"امین الرعایا" معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در حاشیه این بازدید به خبرنگار صبح تفت گفت: امروز در کشور و در استان یزد مردم روستاها از باسوادی بیشتری نسبت به شهر برخوردارند که بخشی از این آمار هم به مهاجرت و وجود اتباع بیگانه بر می‌گردد.

وی گروه هدف نهضت سوادآموزی را افراد بین 10 تا49 سال عنوان کرد و گفت: استان یزد در باسوادی افراد بالای 6 سال رتبه چهارم و در گروه هدف رتبه ششم کشوری دارد ولی بدون آمار اتباع، رتبه استان اول تا سوم در کشور می باشد.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تصریح کرد: از 711 هزار و 273  نفر گروه سنی هدف، 29 هزار و 573 نفر بی سوادند که از این تعداد 17 هزار و 834 نفر را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند.

امین الرعایا تصریح کرد: از این تعداد 534 نفر اتباع بیگانه، 331 نفر معلولیت‌های غیر قابل آموزش می‌باشند که باقیمانده آمار بیسوادی شهرستان تفت به 622 نفر می‌رسد و این آمار بسیار خوبی برای شهرستان می‌باشد.

"مرآت امین الرعایا" گفت: خوشبختانه برای ریشه‌کنی سواد‌آموزی اقدامات خوبی در نظر گرفته شده که برای افرادی‌که از نعمت سواد بی بهره‌اند پاداش‌های خوب و هزینه تحصیلی خوبی در نظر گرفته شده و بی‌سوادان حتی می‌توانند از افراد خانواده خود نیز برای آموزش استفاده کنند.

وی تاکید کرد: این منوط به همکاری خود بیسوادان و خود اظهاری و حضور در ادارات اموزش و پرورش برای بهره‌مندی از نعمت سواد است.

 


***