نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تاکید مدیر کل آموزش و پرورش بر تداوم اجرای طرح باسوادی اولیاء توسط مدیران مدارس

تاکید مدیر کل آموزش و پرورش بر تداوم اجرای طرح باسوادی اولیاء توسط مدیران مدارس


اولین نشست گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان در سال 96 با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

 


مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد دراولین نشست گروه بهبود سوادآموزی استان درسال 96 از مدیران مدارس خواست طرح باسوادی اولیا ی دانش آموزان را جدی بگیرند و زمینه باسوادی تمام اولیا ی دانش اموزان را فراهم کنند .
"احمد شیرزاد" با تشکر از زحمات دست اندرکاران سوادآموزی استان به ویژه آموزشیاران به ثبت خاطرات معلمی در قالب طرح روایت پژوهی به مناسبت هفته معلم اشاره کرد و گفت : آموزشیاران نیز خاطرات خود را به ستاد بزرگداشت مقام معلم استان ارسال تا درکتاب روایت پژوهشی معلمان ثبت و زحمات آنان ماندگار شود .
"شیرزاد" ضرورت تدوین کتاب های سوادآموزان در دوره تحکیم را یادآورشد و گفت : این کتاب ها را متناسب با نیازهای سوادآموزان استان تدوین کنید.
درادامه معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان یزد دراین نشست به جایگاه سواد استان یزد دربین استان های کشور اشاره کرد و گفت : براساس ارزیابی آماری سال گذشته کشور 90.9 درصد جمعیت بالای 6 سال استان یزد باسوادند و استان یزد بعد از استانهای تهران ، البرز و سمنان در رتبه چهارم کشور قراردارد.
"مرات امین الرعایا "رشد آمار باسوادان گروه سنی بالای 6 سال استان در سال 95 را خاطرنشان کرد و گفت : سوادآموزی استان دراین گروه سنی 3.1 درصد نسبت به سال 90 رشد داشته است و جایگاه کشور از رتبه ششم به رتبه چهارم ارتقاء یافته است .
وی میزان باسوادی استان در گروه سنی هدف سوادآموزی ( 10 تا 49 سال ) را  96.58 درصد ذکرکرد و افزود : میانگین باسوادی کشور دراین گروه سنی 94.7 درصد است و استان یزد نسبت به میانگین کشوری درجایگاه بالاتری قراردارد .
وی از تداوم اجرای طرح سوادآموزی با ارائه بن تشویقی یک منیلیون تومانی به روستائیان  خبرداد و گفت : برگزاری کلاس های آی سی دی ال ، آموزش کامپیوتر و کلاس زبان نیز از دیگر برنامه های امسال سوادآموزی برای سوادآموزان دردوره های مختلف است .
"امین الرعایا " برگزاری جشنواره الگوی برتر تدریس سوادآموزان ، تهیه دو عنوان کتاب برای سوادآموزان استان ، برگزاری جشن شکرگزاری برای آنانی که باسواد می شوند و چمع آوری خاطرات آموزش دهندگان را ازدیگر برنامه های معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان درسال جدید ذکرکرد.