نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بی شک نماز بارزترین جلوه حضور بنده در پیشگاه خدای یکتاست پس چه خوب است که بنده بتواند درست و صحیح با خالق خود راز و نیاز کند .

بی شک نماز بارزترین جلوه حضور بنده در پیشگاه خدای یکتاست پس چه خوب است که بنده بتواند درست و صحیح با خالق خود راز و نیاز کند .


مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:

برای اولین بار در استان یزد: طرح آموزش عملی نمازکلید بهشت و یژه آموزش دهندگان و سوادآموزان نواحی 1 و2 اجرا گردید.در این طرح که با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز استان یزد اجرا می گردد در مرحله اول 1660 سوادآموز در 210 کلاس درس با  نحوه صحیح قرائت اذکار نماز و احکام آن آشنا می شوند.

در آیین افتتاح این طرح  که با حضور مدیر کل آموزش  پرورش استان در محل مرکزآموزش نیروی انسانی ناحیه 2 برگزارشد . احمد شیرزاد ضمن تشکر از سازمان نهضت سوادآموزی به دلیل ارائه این طرح گفت: بی شک نماز بارزترین جلوه حضور بنده در پیشگاه خدای یکتاست پس چه خوب است که بنده بتواند درست و صحیح با خالق خود راز و نیاز کند . وی با اشاره به اهمیت آشنایی با احکام نماز در قبولی این فرضیه گفت آموزش دهندگان باید آموزش احکام نماز در کلاس ها در اولویت خود قرار دهند زیرا با این عمل گام بزرگی در تعالی سوادآموزان بر خواهند داشت .

در این آیین مرآت امین الرعایا معاون سواداموزی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز با اشاره به جزئیات اجرای طرح گفت: واقعا آنچه که در کلاس های سوادآموزی خلا آن به وضوح مشاهده می شد آموزش احکام ونماز به طور خاص بود که با اجرای این طرح  انشالله بتوان گام بزرگی برداشت . وی با تشکر از ستاد اقامه نماز استان در اجرای این طرح خواستار ارائه محتوای خوب در کلاس های ویژه آموزش دهندگان گردید تا آنان بتوانند به نحو مطلوب در آموزش سوادآموزان گام بردارند .

معاون سوادآموزی استان گفت : این طرح در سال دوم در 50 درصد استان و سال سوم تمام استان را در برخواهد گرفت که در این مرحله 1660نفر در210 کلاس درس تحت پوشش قرار می گیرند که ابتدا آموزش دهندگان طی 16 ساعت آموزش نحوه آموزش و اجرا را فرا گرفته سپس روزانه به مدت 15 دقیقه از یک روز کلاس خود را به آموزش نماز و احکام به سوادآموزان می پردازند.

حجت الاسلام حبیبیان رئیس ستاد اقامه نماز استان نیز با اشاره به ویژگی های اساتید اعزامی از قم جهت آموزش این طرح گفت : این عزیزان متخصص آموزش این طرح هستند که به مدت 16 ساعت نحوه اجرای طرح را به آموزش دهندگان آموزش می دهند.