نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به سوادآموزی اولیه اکتفا نکنید و آموزش احکام دین و سبک زندگی و اخلاق در زندگی راآموزش دهید

به سوادآموزی اولیه اکتفا نکنید و آموزش احکام دین و سبک زندگی و اخلاق در زندگی راآموزش دهید


آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

 

به مناسبت 7 دی ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل (ره) مدیرکل آموزش و پرورش ، اعضاء گروه بهبود کیفیت و کارکنان سوادآموزی استان با آیت الله ناصری  نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار کردند.

 در این دیدار مدیرکل آموزش و پروروش استان به بیان وضعیت سوادآموزی استان پرداخت و گفت : استان یزد یکی از استان های  برتر در میزان سطح سواد می باشد که این نشان ازتوجه مردم  و مسئولین به فرمان امام راحل (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) دارد وی با اشاره به موانع و مشکلات سواداموزی مهاجرت به استان  و شناسایی مهاجرین را کاری  مشکل دانست و کفت : با توجه به اینکه استان میزبان مهاجرین جویای کار از استان های محروم است بیشتر بی سوادان باقیمانده استان از این گروه هستند که با تلاش های انجام شده در جذب و شناسایی  عده زیادی از آنان تحت پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار گرفته اند و احمد شیرزاد ابراز امیدواری کرد انشالله بزودی با مساعدت و راهنمایی مسئولین دستگاههای مختلف و مردم بتوانیم  بی سوادی در استان را به نزدیکی صفر برسانیم.

مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی استان نیز در این جلسه با اشاره به گزارش عملکرد سال جاری به طرح های سوادآموزی در سال 1395 وگزارشی از نحوه اجرای طرح ها را ارائه نمود .طرح سوادآموزی بنی روستائیان ، آموزش مقدماتی زبان و رایانه از مهمترین طرح های استان در سال 95 ذکر کرد.

در ادامه جلسه حضرت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد به بیان خاطراتی ازجلسات  سوادآموزی در محضررهبر معظم انقلاب ( مد ظله العالی) پرداخت و تاکید ایشان را در این امر یادآور شد .ایشان با مهم دانستن آموزش خواندن و نوشتن از مسئولین خواست فقط به همین نوع سواد بسنده نکنند و سوادهای مورد نیاز مردم علی الخصوص آموزش احکام دین و سبک زندگی و اخلاق در زندگی و.. را مورد توجه قرار دهند .

وی با تشکر از اقدامات انجام شده در سوادآموزی از توجه بسیار خوب این نهاد به روستائیان یاد کرد و گفت با اجرای این طرح ها از مهاجرت روستائیان به شهرها جلو گیری می شود و باید نمونه این طرح ها را در روستاها بیشتر کنیم .

ایشان با اشاره به پیام تاریخی امام خمینی در تشکیل نهضت سوادآموزی گفت : بیشترین دلیل فرمان تشکیل این نهاد رفع تبعیض و بی عدالتی بود که ما باید به آن توجه خاص داشته باشیم . وی آموزش سوادمهارتی در جهت بهبود زندگی مردم  با همکاری سازمان فنی و حرفه ای  را در راستای تتحقق فرمان امام و منویات مقام معظم رهبری را موثر دانست .