نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

برنامه‌های سوادآموزی استان در سال ۱۴۰۰ در کمیته توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان تشریح شد.

برنامه‌های سوادآموزی استان در سال ۱۴۰۰ در کمیته توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان تشریح شد.


معاون سوادآموزی استان:

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش بر اهمیت اجرای برنامه‌های سوادآموزی در تحقق عدالت اجتماعی و ارتقای فرهنگ عمومی اجتماعی تاکید نمود.
وی به ضرورت هماهنگی و همکاری همه بخش‌های سازمانی اداره کل آموزش و پرورش و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی مرتبط برای تحقق برنامه سوادآموزی اشاره کرد.
"علی دهقان بهابادی" سرپرست معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اظهار نمود، آموزش و پرورش استان متعهد می‌گردد منابع مالی لازم را برای مدارسی که  در اجرای برنامه‌های سوادآموزی همکاری کنند را تامین نماید.
"علیرضا مصباح‌فر" معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن اعلام حجم برنامه‌های سوادآموزی استان یزد در بخش‌های سوادآموزی ، انتقال و تحکیم بیان کرد که بیسوادی زمینه آسیب‌پذیری و آسیب رسانی در جامعه را تشدید خواهد کرد.
وی اظهارداشت:سوادآموزی به دلیل ماهیت جامعه‌شناختی مخاطبان کاری کاملا مشارکتی است و نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی استان در زمینه شناسایی، جذب و آموزش افراد نقش دارند.
معاون سوادآموزی گفت: علاوه بر دوره‌های مختلف آموزشی برنامه‌های مکمل شامل آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های شهروندی، آموزش ICDL ، حلقه‌های کتابخوانی، آموزش عملی نماز و خواندن با خانواده در کلاس‌ها و مراکز یادگیری محلی سوادآموزی استان اجرا می‌شود.
مصباح فر افزود: به منظور تحقق برنامه‌های سوادآموزی ،علاوه بر روال‌های رایج،  از توان تخصصی معلمان و دانشجو معلمان و محوریت مدارس در حوزه سوادآموزی در سال ۱۴۰۰ استفاده خواهد شد.