نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

با سوادی اتباع خارجی از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد وهمه باید در این مسیر تلاش کنند

با سوادی اتباع خارجی از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد وهمه باید در این مسیر تلاش کنند


معاون سوادآموزی استان:

نشست بررسی مشکلات اجرای طرح سوادآموزی ریلیف اینترنشنال (IR) با حضور مسئولین سوادآموزی شهرستان های مجری طرح در محل معاونت سوادآموزی استان برگزارشد.

معاون سوادآموزی استان در این نشست با اشاره به اهمیت با سوادی اتباع خارجی گفت: با سوادی اتباع خارجی از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد و به همین علت همه باید در این مسیر تلاش کنند. ایشان همزیستی اتباع خارجی و شراکت آن ها در همه گستره های مذهبی ،اجتماعی و فرهنگی را یادآورشد وگفت: امروز اتباع خارجی علی الخصوص مردمان کشور دوست و همسایه افغانستان  که به دلایل مختلفی در کشور ما پناهنده شده اند بخشی از بدنه کشور ما هستند و باید آن ها را مانند یک شهروند ایرانی محسوب نمود تا بتوانند از خدمات مختلف بهره مند شوند. مرآت امین الرعایا باسوادی این عزیزان را گامی بزرگ در جهت تعالی آنها و کشور دانست و گفت: وظیفه خود می دانیم تمام شرایط حضور ان ها در کلاس های سوادآموزی فراهم تا آن ها را از مادر جهالت ها یعنی بی سوادی رهایی بخشیده و برای زیستن بهتر آماده نماییم.

شایان ذکر است طبق تفاهم نامه سه جانبه فی مابین نهضت سوادآموزی ، اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و سازمان ریلیف اینتر نشنال(IR) در سال های 1398 بیش از 650 نفر از اتباع خارجی افغانستانی در قالب این تفاهم نامه در استان یزد در کلاس های سوادآموزی جذب و ثبت نام گردیدند.