نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

باسوادی کشاورزان می تواند بهره وری و تولید محصولات آن ها را بالا ببرد.

باسوادی کشاورزان می تواند بهره وری و تولید محصولات آن ها را بالا ببرد.


معاون سوادآموزی استان:

مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در نشست اجرایی تفاهم نامه سوادآموزی با مدیرکل جهادکشاورزی استان  با توجه به نامگذاری سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی به عنوان سال جهش تولیدگفت: باسوادی کشاورزان و عشایر می تواند نقش ارزنده ای در بهره وری و جهش تولیدات کشاورزی  و دامی داشته باشد. وی با اشاره به نقش ارزنده سواد در تولید بهینه محصولات کشاورزی و دامی  گفت: داشتن اطلاعات کافی در زمینه کاشت داشت و برداشت محصولات کشاورزی و پرورش دام و استفاده از نهاده های کشاورزی و دامی  مهم است و بی شک کشاورز و دامداری  که باسوادتر باشد اطلاعات بهتری می تواند کسب نماید ودر نتیجه درآمد بهتری خواهد داشت.

معاون سوادآموزی استان با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه سوادآموزی کشاورزان و عشایر گفت: اجرای طرح های مختص این دو قشر ، تهیه محتوا های مناسب با شغل این افراد،و استفاده از لموزش دهندگان باتجربه در اموزش این گروه ها از اقدامات انجام شده سوادآموزی می باشد. ایشان با اشاره به اطلاعات سواد کشاورزان و عشایر 10 تا 49 ساله گفت:  بانک های اطلاعاتی سامانه های جهاد کشاورزی  و در صورتی که  اطلاعاتشان در اختیار سوادآموزی قرار بگیرد ، پالایش این بانک ها می تواند در شناسایی بی سوادان نقش ارزنده ای داشته باشد. وی از مدیر کل جهاد کشاورزی  استفاده از ابزارهای تشویقی جهت بی سوادان و خانواده های آن ها را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد انشالله بتوانیم با آموزش صحیح کشاورزان گام بزرگی در بهتر زیستن آن ها برداریم.

در این نشست سجادی پورمدیر سازمان جهادکشاورزی استان ضمن تشکر از خدمات ارزنده سازمان نهضت سوادآموزی آمادگی همکاری گسترده این سازمان در مبارزه با جهل و بی سوادی را اعلام داشت.