نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

اولین نشست کار گروه بهبود کیفیت سوادآموزی

اولین نشست کار گروه بهبود کیفیت سوادآموزی


اولین نشست کار گروه بهبود کیفیت سوادآموزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد " احمد شیرزاد " در این نشست با تجلیل از آرمان های والای حضرت امام (ره) ، هفته سوادآموزی و سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی را تبریک گفت .

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه سواد آموزی در استان یزد از جمله وجود اتباع خارجی ،‌ بی انگیزه بودن بیسوادان باقیمانده و عدم دسترسی به آنان را موجب سخت شدن کار سواد آموزی در این مقطع از زمان دانست .

شیرزاد در ادامه ، بر ضرورت اجرای برنامه های سوادآموزی به منظور تحقق فرمان حضرت امام (ره) و فرامین مقام معظم رهبری تأکید کرد و اظهار امیدواری نمود استان یزد همچون گذشته در این زمینه پیشتاز و سرآمد کشور باشد .

در ادامه ي این نشست ، معاون سوادآموزی استان گزارشی از وضعیت و جایگاه سواد آموزی در استان یزد را ارائه کرد  .

"مرات امین الرعایا " به اهمیت و ضرورت تشکیل کار گروه بهبود کیفیت سواد آموزی در سطح استان و شهرستان ها اشاره کرد و افزود : این کار گروه با برگزاری جلسات دو ماهانه ، کمکی در روند و کیفیت بخشی فعالیت های سوادآموزی خواهد بود .

امین الرعایا به بیان جایگاه استان در حجم ابلاغی از وزارت متبوع اشاره و از فعالیت های منطقه مروست و شهرستان های بافق و مهریز که به ترتیب بیشترین پوشش حجم ابلاغی را در سطح استان داشتند ، تقدیر و تشکر كرد .

سپس اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص کیفیت بخشی به فعالیت های سواد آموزی پرداختند و مقرر شد راهکارهای اجرایی پيشنهادات تا جلسه آتی ارائه گردد .

***