نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استان یزد در گروه سنی 10 تا 49 سال بدون احتساب اتباع خارجی با 98/4 درصد رتبه اول باسوادی کشور را در اختیار دارد.

استان یزد در گروه سنی 10 تا 49 سال بدون احتساب اتباع خارجی با 98/4 درصد رتبه اول باسوادی کشور را در اختیار دارد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان  یزد؛ روز چهارشنبه 6 دی‌ماه 96، نشست شورای سوادآموزی استان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و اعضای این شورا برگزار شد.
«محمدعلی طالبی» در این نشست بابیان اینکه در مورد اتباع غیرمجاز کاری را نمی‌توانیم در راستای سوادآموزی آن‌ها انجام دهیم؛ ادامه داد: پررنگ کردن اتباع در آمارهای سوادآموزی تأثیر چندانی ندارد و اینکه بخواهیم رشد سوادآموزی را در اتباع بالا ببریم تفاوت خاصی ایجاد نمی‌کند و اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد بلکه در حد چند دهم درصد رشد را نشان می‌دهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به استفاده از سیاست‌های تشویقی اضافه کرد: باید دید چه سیاست‌های تشویقی را می‌توانیم در حیطه اختیارات خود استفاده کنیم که اتباع برای سوادآموزی اقدام کنند.
وی تصریح کرد: در اجرای سیاست‌های مربوط به اتباع برای سوادآموزی و مشارکت آن‌ها در این زمینه می‌توان اقداماتی مانند تخفیف در عوارض و ... را دنبال کرد.
طالبی با اشاره به اطلاعات مرکز آمار عنوان کرد: با توجه به محرمانه بودن اطلاعات سرشماری‌ها پسندیده نیست که اطلاعات بی‌سوادان استان در اختیار آموزش و پروش قرار گیرد چراکه اعتماد مردم خدشه‌دار می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به حضور مردم و تشکل‌های غیردولتی برای ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی و رفاهی و سوادآموزی افزود: بهتر است تشکیلات اداری بیش از این برای سوادآموزی هزینه نکنند و پیشبرد برنامه‌های سوادآموزی به سمن‌ها واگذار شود.
وی بابیان اینکه رتبه استان یزد در امر سوادآموزی رتبه خوبی و راضی‌کننده‌ای است؛ اظهار داشت: تنها چیزی که برای استان نگران‌کننده است وضعیت بی‌سوادی کودکان شش تا 9 سال است که در آمارها و سرشماری هم ارائه‌شده بود و باید برای سوادآموزی آن‌ها اقدام کرد.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست گفت: استان یزد با 98/4 درصد بدون احتساب اتباع رتبه اول باسوادی کشور را در گروه سنی 10 تا 49 سال را داراست. و این در حالی است که از سال 1390 تا کنون بیش از 8 هزار نفر  از اتباع را در کلاس های سوادآموزی تحت پوشش برده ایم و انشالله با اهتمام دستگاه ها در موضوع سوادآموزی اتباع بتوانیم جایگاه بهتری کسب کنیم.