نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

از تلاشگران عرصه سوادآموزی استان تجلیل می شود

از تلاشگران عرصه سوادآموزی استان تجلیل می شود


از تلاشگران عرصه سوادآموزی استان تجلیل می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، اولین نشست ستاد بزرگداشت هفته سوادآموزی در استان یزد برگزار شد .

معاون سوادآموزی استان در این نشست ، با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) به صدور فرمان تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر محو بیسوادی اشاره کرد و افزود : اگر بعد جهادی فرمان حضرت امام (ره) مورد توجه قرار گرفته بود ، امروز بیسوادی در ایران به طورکامل ریشه کن شده بود .

" مرات امین الرعایا " به تلاش های استان یزد برای ریشه کنی بیسوادی در استان اشاره کرد و گفت : در افزون بر سه دهه تلاش صورت گرفته توسط همه دست اندرکاران و آموزشیاران سوادآموزی ، آمار باسوادی استان در گروه سني 10 تا 49 سال از 42 درصد درسال 57 به 99 درصد رسیده است .

امین الرعایا  اظهار داشت : براساس سرشماری سال 90  افزون بر 29 هزار بیسواد در استان وجود دارد که از این تعداد ، بیش از 17 هزار نفر اتباع خارجی هستند .

وی ورود کارگران مهاجر داخلی و خارجی ، ملاک بودن خود اظهاری در سرشماری و بیسوادی کارکردی را از جمله عوامل مؤثر در شکل گیری  این تعداد آمار بیسوادی در سرشماری 90 دانست .

معاون سوادآموزی استان به برنامه های بزرگداشت هفته سوادآموزی در استان اشاره کرد و افزود : این برنامه ها از یکم لغایت هفتم دي ماه در سطح استان برگزار می شود .

امین الرعایا از برگزاری مراسم استانی تجلیل از تلاشگران سوادآموزی استان در سه دهه گذشته خبر داد و گفت : در این همایش از آموزشیاران برتر ، سوادآموزان شاخص و دست اندرکاران و مدیران گذشته سوادآموزی استان تجلیل می شود .