نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

حداقل کردن حداکثر

راه اندازی و تقویت مراکز یادگیری محلی از اقداماتی است که معاونت سوادآموزی استان در راستای توانمند سازی اقشار بی سواد و کم سواد جامعه که عموما آسیب پذیر هستند با جدیت پیگیری می کند

معاون سوادآموزی استان:

سرپرست فرمانداري يزد در نشست شوراي پشتيباني سوادآموزي بر لزوم افزايش مهارت‌آموزی براي تشويق کم‌سوادان به ادامه تحصيل و فراگيري آن تأکید كرد.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «عباس حيدري» در نشست شوراي پشتيباني سوادآموزي شهرستان با بيان اهميت علم از نگاه اسلام اظهار كرد: در ايران نيز مطابق با فرمايشات مقام معظم رهبري، بدون توجه به نگاه قوميتي آموزش براي هر فرد آزاد است.

سرپرست فرمانداري يزد با اشاره به موفقیت‌های متوالي دانش آموزان يزدي در آزمون‌های علمي، بر لزوم تلاش بيشتر براي ارتقا جايگاه كنوني شهرستان در حوزه سوادآموزي تأکید كرد.

آموزش مهارت‌های شغلي و سبك زندگي موضوع ديگري بود كه وي به آن اشاره و خاطر نشان كرد: با بهره‌گیری از ظرفيت تشکل‌های مردمي می‌توان ضمن آموزش مهارت‌های زندگي به جامعه هدف و تشويق به ادامه تحصيل، علم‌آموزی را در بين اين افراد گسترش داد.

حيدري ايجاد رقابت در بين محلات و جلب کمک‌های خيري براي كاهش ميزان بی‌سوادان شهرستان را سودمند برشمرد و افزود: در صورت استفاده از ظرفيت سمن‌ها و همچنين مشارکت‌های مردمي می‌توان نسبت به شناسايي جامعه هدف گام‌های مؤثری برداشت.

وي بابیان اهميت تكميل بانك اطلاعاتي و شناسايي کم‌سواد و بی‌سوادان بر ضرورت همكاري مستمر دستگاه‌های اجرايي شهرستان با شوراي پشتيباني سوادآموزي تأکید نمود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد نيز ضمن اشاره به حضور اتباع بيگانه و مهاجرين ساير استان‌ها به‌عنوان يكي از دلايل افزايش کم‌سواد و بی‌سواد شهرستان تصريح نمود: عمده فعاليت اين افراد در مشاغل كارگري است و همين موضوع جذب اين افراد را با دشواري همراه كرده است.

«محمدعلی جعفري» با بيان لزوم ساماندهي، سرشماري و ايجاد رغبت براي تحصيل اتباع افزود: اين افراد در گستره شهرستان پراكنده هستند و الزام به تحصيل آن‌ها از بسياري معضلات اجتماعي می‌کاهد.

معاون سوادآموزی استان نیز در این نشست با برشمردن طرح های سوادآموزی گفت: راه اندازی و تقویت مراکز یادگیری محلی از اقداماتی است که معاونت سوادآموزی استان در راستای توانمند سازی اقشار بی سواد و کم سواد جامعه که عموما آسیب پذیر هستند  با جدیت پیگیری می کند و در این راستا تاکنون 3 مرکز دولتی و مشارکتی در شهر یزد تاسیس و راه اندازی نموده و پیگیری مجوز 2 مرکز دولتی دیگر نیز می باشد. ایشان با اشاره به اجرای طرح آموزش رایانه icdl ویژه فراگیران دوره انتقال سوادآموزی گفت طی 2 سال گذاشته بیش از 300 نفر در شهرستان یزد تحت آموزش مهارت های رایانه به صورت مقدماتی گرفته اند و نظر به استقبال خوب و بازدهی مناسب این کلاس ها در سال 1397 بیش از 500نفر در این طرح آموزش های لازم را فرا می گیرند.

مرآت امین الرعایا با اشاره به آمار بی سوادی شهرستان یزدگفت: مهاجرت افراد بی سواد و کم سواد از سایر مناطق کشور و اتباع خارجی باعث شده است علیرغم تلاش های سوادآموزی هنوز بی سوادان زیادی در این شهرستان وجود داشته باشد و اگر غفلتی در امر سوادآموزی انجام شود تعداد آن ها بیشتر نیز خواهد شد وی از دستگاه های عضو خواست در جهت پالایش بانک های بی سوادی  همچون قبل در کمک به آموزش و پرورش  مساعدت نمایند.

 

 

آدرس کوتاه:

برای جلو گیری از بازگشت به بی سوادی طرح های خواندن با خانواده و حلقه های کتابخوانی در اولویت فعالیت های سوادآموزی قرار گیرد

معاون سوادآموزی استان:

نشست مسئولین سوادآموزی شهرستان و مناطق 14 گانه استان یزد در محل سالن جلسات معاونت سوادآموزی استان برگزارشد.

در این نشست مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی استان به تشریح مهمترین برنامه های سوادآموزی در 3 ماه پایانی سال 1397 پرداخت و گفت: با پایان یافتن ثبت نام در تمامی دوره ها در پایان آذرماه باید با جدیت بازدید و نظارت بر کلاس ها راپیگیری نماییم .

ایشان با اشاره به در پیش بودن هفتم دی ماه سالروز تشکیل فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس نهضت سوادآموزی و نامگذاری اول تا هفتم دی ماه به نام هفته سوادآموزی خواستار برنامه ریزی و اجرای  دقیق برنامه ها در جهت گرامیداشت این هفته شد و گفت : روز شمار تهیه شده از سوی سازمان نهضت سوادآموزی به شهرستان و مناطق ارسال خواهد شد. تقدیر از پیشکسوتان و آموزشیاران سوادآموزی که بعد از استخدام هم ارتباط خود را با سوادموزی قطع ننموده اند و دیدار با ائمه جمعه و تشکیل شورای پشتیبانی از مهمترین برنامه های هفته سوادآموزی سال 98 استان یزد می باشد.

معاون سوادآموزی استان با اشاره به طرح های مکمل سوادآموزی گفت: برای جلو گیری از بازگشت به بی سوادی طرح های خواندن با خانواده و حلقه های کتابخوانی در اولویت فعالیت های سوادآموزی قرار گیرد تا سواداموزان با تکرار و تمرین خواندان و نوشتن بتوانند سواد را در خود تثبیت نمایند و آن را در زندگی روز مره خود بکار بندند.

 

آدرس کوتاه:

آموزش سواد رایانه ای یک نیاز در زندگی هر فرد است که دنیا به آن توجه خاصی دارد.

معاون سوادآموزی استان یزد:

معاون سوادآموزی استان  دردوره توجیهی مربیان  طرح آموزش آموزش رایانه استان یزد با اشاره به اجرای سومین سال این طرح در استان یزد گفت: سوادآموزان  از آموزش مهارت های icdlاستقبال چشمگیری نموده اند  به طوری که تقریبا تمامی فراگیران دوره انتقال سوادآموزی  خواهان شرکت در این طرح هستند .

معاون سواداموزی استان با اشاره به دریافت جایزه کنفسیوس از طرف سازمان یونسکو گفت : طرح اموزش icdlدر سال 2018 از طرف سازمان علمی فرهنگی ملل متحد مفتخر به دریافت این جایزه گردید و این خود نشان دهنده توجه  دنیا به فراگیری سواد رایانه ای دارد . ایشان افزود اهمیت دادن به این طرح ، داشتن مربیان با انگیزه ، فضای مناسب جهت اموزش طرح می تواند به کیفیت آموزش بیافزاید که خوشبختانه در استان یزد این طرح در دو سال قبل با موفقیت خوبی انجام پذیرفت

مرآت این الرعایا با اشاره به اینکه در سال 1397 این طرح در سراسر استان اجرا می گردد افزود این طرح در 60 کلاس درس برای 500نفر از فراگیران دوره انتقال  اجرا می گردد

آدرس کوتاه:

تمام جهت گیری ها و تصمیم های ما باید در جهت یاری رساندن به اقشار ضعیف و آسیب پذیر باشد

استاندار یزد:

    به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمود زمانی قمی " در شورای آموزش و پرورش استان افزود: تمام جهت‌گیری‌ها و تصمیم‌گیری‌های ما در حوزه اقتصاد و بخش‌های مختلف که ضعف هم محسوب می‌شود این است که افرادی که وضع بهتری دارند نفع بیشتری از این تصمیمات می‌برند و گروهی هم که توان ندارند عقب می‌مانند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که این ویژگی را داشته باشد از حقوق انسانی افراد فاصله گرفته است که باید به این نکته هم توجه کرد .

وی ادامه داد: سیاست‌های ما زمانی محقق می‌شود که تمام جامعه به‌ویژه قشر ضعیف در تصمیمات دیده شود و آن‌ها را یاری کنیم. ونهضت سوادآموزی گام در مسیری گذاشته است از آسیب اشخاص ضعیف جلو گیری می کند و در این راستا باید تقویت مراکز یادگیری محلی را جدی بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه این نشست گفت: آموزش و پرورش استان یزد در بسیاری از شاخص‌های آموزشی و تربیتی جایگاه ممتاز و برتر را در سطح کشور دارد.
" عباسعلی دانافر" با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های برتری استان یزد در حوزه آموزش و پرورش، بحث سوادآموزی است، اظهار داشت: یزد در گروه سنی شش سال به بالا با پوشش ۹۰.۹ درصدی، رتبه ششم را در سطح کشور دارد.

وی عنوان کرد: در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال نیز که گروه هدف سوادآموزی است، با پوشش ۹۶.۶ درصد، رتبه چهارم کشور را دارا هستیم. دانافر با بیان اینکه بخش قابل توجهی از بی‌سوادان استان یزد را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: پوشش سواد در استان یزد بدون در نظر گرفتن آمار بی‌سوادان اتباع خارجی، ۹۸ درصد است که در این زمینه رتبه اول کشور را داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اجرای طرح‌های سوادآموزی در استان یزد تصریح کرد: با اجرای طرح پوشش والدین بی‌سواد دانش‌آموزان، اکنون بیش از ۹۹ درصد اولیای مدارس باسواد هستند.

وی همچنین از کاهش فاصله درصد باسوادی بین زنان و مردان استان یزد خبر داد و اظهار داشت: این فاصل در سال جاری به ۵.۵ درصد رسیده است.دانافر با اشاره به برخی مشکلات سوادآموزی در استان یزد عنوان کرد: امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مردم، بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد ریشه کنی بی سوادی در استان یزد باشیم.

همچنین معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش یزد با اشاره به موفقیت‌های استان درزمینه باسوادی گفت: میزان باسوادی در گروه سنی 6 سال به بالای استان ، 90.9 درصد است که میانگین کشوری 87.7 درصد است.
مرات امین الرعایا افزود: میزان باسوادی در گروه سنی 10 الی 49 ساله استان 96.6 درصد است که میانگین کشوری 94.8 درصد است .

وی با اشاره به طرح باسواد کردن اولیا ی بی‌سواد دانش‌آموزان در استان گفت: 99 درصد اولیای دانش‌آموزان در راستای این طرح باسواد شدند.امین الرعایا بابیان اینکه طرح مورداشاره از ابتکارات استان بود که در کشور هم اجرا شد افزود: یزد در این زمینه رتبه نخست را به دست آورد.
 

 

آدرس کوتاه:

افتخار بزرگی است من هم به عنوان یک همکار همراه مجموعه سوادآموزی استان هستم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:

 نشست گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان یزد به ریاست مدیر کل آموزش و پرورش استان وباحضور اعضاء در سالن جلسات شهید ساداتی اداره کل برگزار گردید. در این نشست دانافر مدیر کل اموزش و پرورش استان با اشاره به موفقیت های سوادآموزی استان گفت: اقدامات انجام گرفته در سوادآموزی قابل تقدیر است اگر چه احساس عمومی مبنی بر جمع شدن نهضت سوادآموزی است اما واقعیت چیز دیگری است و حتی اگر یک نفر بیسواد و نیازمند علم و دانش وجود داشته باشد ضرورت وجود معاونت سوادآموزی حس می شود و با وجود این شوق و اشتیاقی که من در همکاران می بینم در امر سوادآموزی جا برای کار هست من هم تشکر می کنم وهم می گویم با قوت و شدت کار دنبال شود.

 وی اهداء جایزه کنفسیوس را نشان از تلاش بی وقفه تلاشگران عرصه سوادآموزی دانست و گفت افتخار بزرگی است.من هم به عنوان یک همکار همراه مجموعه سوادآموزی استان هستم.

شایان ذکر است  در ابتدای جلسه مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی استان با اشاره به اجرای طرح آموزش رایانه گفت : سازمان نهضت سواداموزی با اجرای طرح icdl(آموزش رایانه) در کلاس های انتقال از طرف سازمان یونسکو موفق به دریافت جایزه کنفسیوس گردید که این جایزه همزمان با روز جهانی سوادآموزی 8 سپتامبر به کشور جمهوری اسلامی ایران اهدا گردید.

معاون سوادآموزی استان با ارائه گزارش حجم تحت پوشش دوره های مختلف سوادآموزی استان گفت: اعضاء گروه بهبود باید بازدید از کلاس های سوادآموزی را در جهت رشد و رفع نواقص  در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم از لحاظ کیفی به حد خوبی در سوادآموزی برسیم.

ایشان با اشاره به کودکان ایرانی باز مانده ازتحصیل بدون مدارک هویتی که سن آن ها از 10 سال بیشتر است و تعداد ان هم در استان زیاد است گفت باید فکری برای این گروه اندیشیده شود تا آن ها هم بتوانند از امتیازات سوادو سوادآموزی در زندگی خود بهره گیرند.

معاون سواداموزی استان همچنین شیوه نامه ارزیابی عملکرد سوادآموزی را قرائت و اعضاء در مورد آن نظرات خود را بیان نمودند.

 

آدرس کوتاه:

از جمله بندگان ، آن کس پیش خدا محبوبتر است که برای بندگان سودمند تر است

معاون سوادآموزی استان:

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، مراسم افتتاحیه آموزشگاه خیری حاج حسین غلامپور هارونی با حضور زارع مدیر کل امور روستاها و شوراهای استانداری، امین الرعایا معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان، رخسارپور معاون توسعه و تجهیز نوسازی مدارس، حجت الاسلام حسینی و علیزاده امام جمعه شهرستان ابرکوه و بخش بهمن، خواجه رضایی مدیر عامل نوسازی استان یزد، روحی پناه مدیر آموزش و پرورش شهرستان، کاظمی نسب فرماندار، و جمعی از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد.

در ابتدای مراسم روحی پناه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن عرض خیرمقدم به مسئولان محترم و تشکر از خیر مدرسه ساز گفت: این آموزشگاه به همت حاج حسین غلامپور و تلاش های پسر ایشان در طول 3 ماه و زیربنایی به مساحت 550 متر احداث شده است که 100 درصد هزینه ها توسط خیر، تامین شده است.

امام جمعه بخش بهمن شهرستان افزود: تنها چیزی که برای انسان باقی می ماند، عمل انسان می باشد که شامل خدمات اجتماعی می شود و مدرسه سازی جزو این اعمال پسندیده می باشد.

در ادامه فرماندار ابرکوه با اظهار خرسندی از مشارکت و نقش فعال خیران مدرسه ساز شهرستان، از پیگیری تمام مسئولان شهرستان برای اجرای این عمل خداپسندانه تشکر نمود و افزود: باقیات صالحاتی بهتر از مدرسه سازی نیست.

امین الرعایا معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد بیان کرد:  رسول اکرم (ص) می فرماید احب عبادالله الی الله انفعتم لعباده آن کسی نزد خدا محبوب تر است که برای دیگران سودمند تر باشد.

وی افزود: همگی ما اینجا جمع شده ایم و آمده ایم که بگوییم آقای غلامپور از شما تشکر می کنیم. وی با تشکر به نامگذاری دبستان به نام امام اول شیعیان گفت امروز باید تلاش در جهت تقویت آموزه های دینی را دوچندان کرد تا بتوانیم نسلی تربیت کنیم که منشاء اخلاقیات باشند.وی  مثلث آموزشی مدرسه - دانش آموز- اولیاء و  تقویت رابطه ها را در این امر بسیار مفید و مثمر دانست . 

در پایان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، مدیر کل نوسازی، مدیر کل آموزش و پرورش استان، دهیاری و شورای اسلامی روستای هارونی، اداره امور عشایر استان یزد و مدیریت دبستان امام علی (ع) با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات خداپسندانه و ایثارگرانه ی این خیر محترم تشکر نمودند.

 
آدرس کوتاه:

سوادآموزی استان یزد 2000 نفر از اتباع خارجی را در قالب طرح های ریلیف ، کمیساریا و آموزش اتباع را در کلاس های سوادآموزی آموزش می دهد.

معاون سوادآموزی استان:

معاون سوادآموزی استان در نشست مشترک بابت طرح آموزش اتباع خارجی کمیساریا 2018 گفت: سوادآموزی استان یزد 2000  نفر از اتباع خارجی را در قالب طرح های ریلیف ، کمیساریا و آموزش اتباع را در کلاس های سوادآموزی آموزش می دهد.

مرآت امین الرعایا در این نشست گفت: 250 نفر در دوره  سوادآموزی در شهرستان های اردکان ، میبد و یزد تحت پوشش فعالیت های سوادآموزی با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان قرار گرفته اند که کلاس های آن از اول شهریور ماه شروع و دی ماه به پبایان می رسد.

در این نشست مشکلات و موانع اجرایب طرح بررسی و پیشنهاداتی در جهت رفع مشکلات ارائه گردید.

 

 

 

آدرس کوتاه:

مراسم نمادین جشن شکوه دانش ویژه بازگشایی کلاس های سوادآموزی استان یزد برگزار شد.

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان:

 

 
مراسم شكوه دانش ويژه بازگشايي كلاسهاي سوادآموزي استان یزد به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه ادب ناحیه دو یزد باحضور مدیر کل آموزش و پرورش، معاون  سوادآموزی آموزش و پرورش استان و جمعي ازمسئولین ، سوادآموزان و آموزش دهندگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم اجرایی شدن سند تحول بنیادین را یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش دانست و گفت : برای محقق شدن اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش استان نیازمند همراهی و همدلی معلمان، مدیران و مسئولین هستیم .

" عباسعلی دانافر" به کسب مهارت در کنار کسب علم اشاره کرد و افزود : توجه به نشاط و شادابی در مدارس ضروری است و نگاه نادرست به انجام تکالیف دانش آموزان شادابی را از آنها می گیرد.

 وی در ادامه خواستار برقراری عدالت آموزشی و ریشه کن شدن بی سوادی شد و سوادآموزی را سرمایه گذاری بلند مدت بیان کرد.

معاون سوادآموزی استان نیز در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت شروع سال تحصیلی از اهمیت کسب علم و سوادآموزی سخن گفت و وضعیت سوادآموزی استان را بسیار مطلوب تلقی کرد .

" مرات امین الرعایا"  با اشاره به آمار سرشماری سال 1395 در موضوع سواد آموزی گفت: استان یزد یکی از 4 استان برتر کشور در آموزش سواد و باسوادی است که این مهم در نتیجه توجه مردم استان به اهمیت علم و علم آموزی و جدیت دستگاه ها در ریشه کنی بی سوادی می باشد.

وی با اشاره به اینکه کسب مهارت در سوادآموزی از اهمیت بسزایی برخوردار است افزود : کسب رتبه شایسته تقدیر توسط آموزش دهندگان در کشور نتیجه زحمات آموزش دهندگان استان می باشد .

گفتنی است نواختن زنگ شکوه دانش و مصاحبه با چهره های موفق سوادآموزی و تجلیل از سوادآموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود .

 

آدرس کوتاه:

تاسیس و تجهیز مراکز یادگیری محلی از اولویت های سوادآموزی در سال 1397 می باشد.

معاون سوادآموزی استان:

نشست فصلی مدیران و روسای نواحی ، شهرستان و مناطق آموزش و پرورش استان یزد در سالن پژوهشکده تعلیم وتربیت مجتمع فرهنگی رفاهی فرهنگیان برگزارشد . در این نشست معاون سوادآموزی استان اولویت های برنامه های سواداموزی استان رابیان نموده و از مدیران آموزش و پرورش شهرستان و مناطق خواستند با بهره گیری از پتانسیل های شوراهای پشتیبانی در جهت تسریع فعالیت های سواداموزی استفاده نمایند.

مرآت امین الرعایا با اشاره به راه اندازی 4 مرکز یادگیری محلی در سال 1396 گفت : مراکز یادگیری محلی مکانی برای آموزش و توانمند سازی اقشار آسیب پذیر جامعه است که می توان با استفاده از ظرفیت های این مراکز خدمات ارزشمندی در مناطق کمتر توسعه یافته ارائه داد . وی گفت آمادگی داریم که در سال 1397 در هرشهرستان و منطقه یک مرکز یادگیری محلی راه اندازی نماییم ودر این زمینه مدیران محترم نسبت به نیاز سنجی و تهیه مکان و تامین نیروی انسانی باید اقدام نمایند.

ایشان با تشکر از دبیران شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان و مناطق استان خواستار پیگیری جلسات این شورا و استفاده از ظرفیت های این شورا درجهت پیشبرد فعالیت های سوادآموزی گردید.

معاون سواداموزی استان با اشاره به آمار سرشماری سال 1395 در موضوع سواد گفت: استان یزد یکی از 4 استان برتر کشور در آموزش سواد و باسوادی است که این مهم در نتیجه توجه مردم این استان به اهمیت علم و علم آموزی و جدیت دستگاه ها در ریشه کنی بی سوادی دانست .

ایشان همچنین با اشاره به طرح های مختلف سوادآموزی از طرح آموزش رایانه به عنوان یک طرح تاثیر گذار در کیفیت زندگی  سوادآموزان نام برد که در سال 2018 جایزه یونسکو را نیز دریافت نموده است .

وی با اشاره به آغاز ثبت نام دوره های سواداموزی از مدیران محترم خواست تا نسبت به تحت پوشش بردن حجم ابلاغی هر شهرستان اقدام نمایند.

 

آدرس کوتاه:

بی شک نقش سواددر توسعه زیست محیطی و حفاظت از منابع طبیعی انکار نشدنی است.

معاون سوادآموزی استان:

در راستایی شعار سال 2018 سازمان علمی آموزشی فرهنگی ملل متحد - یونسکو-سوادآموزی و مهارت و در راستای تفاهم نامه فی مابین ادارات کل منابع طبیعی و محیط زیست و سازمان نهضت سوادآموزی جمعی از آموزش دهندگان ناحیه 2 شهرستان یزد ضمن بازدید از مناطق حفاظت شده گونه های جانوری و گیاهی در شهرستان بافق  ضمن آشنایی با این گونه ها با نحوه آموزش حفاظت از آن ها در کلاس های سوادآموزی آشنا شدند.

مرآت امین الرعایا معاون سواداموزی استان با اشاره به نقش انسانها در نگهداری و پاسداری از محیط زیست و منابع طبیعی  برای آیندگان به تاثیر سواد در این موضوع  اشاره کرد و گفت: بی شک انسان هر چه با سوادتر باشد در نگهداشت منابع زیست محیطی توانمند تر است و ما وظیفه داریم آموزش های لازم را به سوادآموزان ارائه دهیم تا شاهد جامعه ای در خور شان مردم باشیم .

معاون سوادآموزی استان با اشاره به تفاهم نامه های منعقد شده در این راستا گفت : معاونت سوادآموزی استان آماده است که مطالبی را که در این مورد مفید است و سوادآموزان توانایی یادگرفتن آن و به کاربستن آن را دارند جهت استفاده چاپ و انتشار دهد تا شاید توانسته باشد گام کوچکی در حفاظت و استفاده صحیح از منابع طبیعی و محیط زیست بردارد.

 
آدرس کوتاه:
نمایش 1 - 10 از 193 نتیجه
آیتم در هر صفحه 10
از 20

نمایشگر یک مطلب
نمایشگر یک مطلب

حداقل کردن حداکثر

نمایشگر یک مطلب
نمایشگر یک مطلب

حداقل کردن حداکثر
هیچ نتیجه ای وجود ندارد

مناسبت‌ها

  • روز جهانی دانش آموز بر تمامی دانش‌آموزان این مرز و بوم مبارک باد...

  • خبر آزمایشی برای نمایش این نمایشگر...
  • روز جهانی دانش آموز بر تمامی دانش‌آموزان این مرز و بوم مبارک باد...

  • یکی از خبرهای نمونه برای آزمایش...

سوادآموزی یکی از راه های بهره ورب و توانمند سازی نیروی انسانی جامعه می...
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور:
  رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت : سوادآموزی یکی ازراه های مهم افزایش بهره وری وتوانمندسازی نیروی انسانی مولد جامعه می باشد .                      ...
ارسال بسته‌ های آموزشی برای سواد آموزان از طریق پست/ICT، آموزشی نوین...
ارسال بسته‌ های آموزشی برای سواد آموزان از طریق پست/ICT، آموزشی نوین به ۵۰۰ سواد آموز کشور
آقای مهدیزاده معاون امور آموزشی سازمان گفت: امسال ۵۰۰ سواد آموز در ۵ استان کشور اعم از کرمان، کردستان، اصفهان، خراسان رضوی و تهران تحت آموزش های طرح ICT قرار گرفته اند.
آقای باقرزاده دریاسوج گفت:برای اولین باربه یاد176شهیدسوادآموزی...
آقای باقرزاده دریاسوج گفت:برای اولین باربه یاد176شهیدسوادآموزی در440شهرستان کشور برنامه درختکاری اجرا میشود
معاون وزیر ورئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در نشست شورای پشتیبانی کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج گفت:در این برنامه باحضور72هزار سوادآموز از دوره انتقال در هرشهرستان وهمزمان با روز درختکاری در هر شهرستان 176درخت کاشته می شود.
معاون وزیرآموزش وپرورش ورئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در یاسوج...
معاون وزیرآموزش وپرورش ورئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در یاسوج خبرداد:
تا پایان سال، تعداد94 هزار و 500 نفر از زنان و دختران عشایری کشور باسواد می شوند.
"علی باقرزاده "رییس سازمان نهضت سوادآموزی در دیدار با استاندار...
"علی باقرزاده "رییس سازمان نهضت سوادآموزی در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری کفت :
قدرمطلق بیسوادی در 25 سال اخیر درکشور ثابت بوده و تغییر چندانی نداشته است.
معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در نشست کارکنان سازمان با وزیر...
معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در نشست کارکنان سازمان با وزیر آمو:
استان یزد در طرح اولیاء موفقیت 100 در صدی داشته است.
مهریز:
غباررویی گلزار شهدای گمنام توسط آموزش دهندگان سوادآموزی
تجدید میثاق مسئولین سوادآموزی مهریز با آرمان‌های مقدس شهدا به مناسبت روز سوادآموزی به مناسبت گرامیداشت هفتم دیماه سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی مسئولین سوادآموزی آموزش و پرورش مهریز با حضور در حسینیه شهدای گمنام با آرمان‌های مقدس...
ابرکوه:
دیدار با خانواده شهید نجاتی
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، همزمان با سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی، مدیریت و اعضای گروه بهبود کیفیت سوادآموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه به همراه رئیس بنیاد شهید این شهرستان با خانواده شهید جعفر نجاتی دیدار...
بازدید سوادآموزان اشکذر از کتابخانه عمومی
بازدید سوادآموزان اشکذر از کتابخانه عمومی   ویرایش بازدید سوادآموزان اشکذر از کتابخانه عمومی     در آستانه هفته سواد آموزی ،سواد آموزان و دست اندر کاران سواد شهرستان از کتابخانه عمومی...
دیدار اعضاء گروه بهبود کیفیت سوادآموزی اشکذر با امام جمعه شهرستان
دیدارگروه بهبودکیفیت سواد آموزی با امام جمعه اشکذر درهفته سواد آموزی رئیس ودیگرعوامل سواد شهرستان به دیدارامام جمعه اشکذر رفتند درگرامیداشت هفته سواد آموزی برگزار شد به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان...
ناحیه یک
همزمان با سراسر استان مسابقه آیین نامه ها و دستورالعمل های سوادآموزی برگزار شد
مسابقه دستوالعمل ها وبخشنامه هاي سوادآموزي با حضور آموزش دهندگان وجمعي از مديران مدارس ناحيه ي يك  با هدف آشنايي با بخشنامه ها وايين نامه هاي ودستورالهاي سوادآموزي در محل دبيرستان ملك ثابت برگزار شد.  "مرات امين...
ناحیه 2
برگزاری آزمون مسابقه آیین نامه های سوادآموزی
به گزارش روابط عمومی واطلاع رسانی مدیریت آموزش وپرورش ناحیه دو ، باشرکت 70 آموزش دهنده  ناحیه دو مسابقه ی کتابخوانی  ازمنبع  آئین نامه آموزشی ویژه سوادآموزان  ناحیه دو درمدرسه 12فروردین برگزار وشرکت کنندگان به سئوالا ت...
میبد
برگزاری آزمون دستورالعمل ها و شیوه های اجرایی سوادآموزی
به منظور کیفیت بخشی به فعالیت های سوادآموزی، مسابقه ای در ارتباط با دستورالعمل ها و شیوه نامه های اجرایی سوادآموزی از آموزش دهندگان و مدیران به صورت همزمان با سراسر استان در سالن شهید اسماعیلی آموزشگاه شاهد باهنر برگزار شد. خاطرنشان می گردد...
زارچ
برگزاری آزمون دستورالعمل ها و شیوه های اجرایی سوادآموزی
مسابقه دستورالعمل ها و شیوه نامه های اجرایی سواد آموزی  با حضور 25 نفر از آموزش دهندگان سواد آموزی زارچ و اشکذر و تحت نظر کارشناس سنجش و ارزشیابی اداره آموزش و پرورش زارچ برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش زارچ،...
خاتم
برگزاری آزمون دستورالعمل های سوادآموزی
زمون دستورالعمل و آئین نامه های سواد آموزی به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، آزمون دستورالعمل و آئین نامه های سواد آموزی جهت آموزش دهندگان با همکاری کارشناس سنجش و امتحانات برگزار گردید. لازم به ذکر است آقایان...
بازدید مدیرآموزش و پرورش خاتم از دوره های آموزش دهندگان سوادآموزی
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم ، حبیب الله کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم به اتفاق اعضای گروه پیگیر از کلاسهای ضمن خدمت آموزش دهندگان سواد آموزی خاتم که در مورخه 4 و 5 آبانماه تشکیل گردیده بود بازدید بعمل آوردند و در جریان...
ناحیه یک
آموزش دهندگان سوادآموزی در کارگاه توجیهی شرکت کردند
  جلسه توجیهی آموزش دهندگان سواد آموزی ناحیه یک در سالن اجتماعات شهید پور محمد علی تشکیل شد. در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، "مهین قربان رضایی "رئیس اداره سوادآموزی ناحیه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات...
ناحیه یک
برگزاری مسابقه کتابخوانی سلامت
رقابت سوادآموزان ناحیه یک یزد در مسابقه کتابخوانی هیجدهم شهریور ماه 1395  گزارش تصویر    
جلسه گروه بهبود سوادآموزی شهرستان خاتم
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم ، در این جلسه ابتدا حبیب الله کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم و رییس گروه بهبود کیفیت سواد آموزی جهت شتاب بخشی به با سوادی شهرستان و تحت پوشش قرار گرفتن سهمیه اختصاصی به شهرستان توضیحات لازم را...
جلسه هم اندیشی آموزش دهندگان ناحیه دو
  درراستای تکمیل  فعالیت های سوادآموزی ،جلسه ی ویژه بیمه آموزش دهندگان ناحیه دو وچگونگی تحت پوشش آن درمدیریت ناحیه برگزارشد. خدیجه کریمی رئیس اداره سوادآموزی ناحیه دو  دراین جلسه ضمن تقدیراز زحمات آموزش دهندگان...
هیچ نتیجه ای وجود ندارد

نمایشگر یک مطلب
نمایشگر یک مطلب

حداقل کردن حداکثر

مشاهده آرشیو خبرها

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.

خدمات الکترونیک
خدمات الکترونیک

حداقل کردن حداکثر

تقویم رویدادها
تقویم رویدادها همه رویدادها

حداقل کردن حداکثر

خدمات الکترونیک صفحه نخست معاونت ها ادارات تابعه اتوماسیون اداری آرشیو خبرها بيمه طلايی تالار گفتگو نظام پیشنهادها بیشتر... خبرهای استان