نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همه وظیفه داریم تا نسبت به امر باسواد نمودن مردم تلاش کنیم و آنها را از این مشکل بزرگ نجات دهیم.

امام جمعه شهرستان مهریز:

اولین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان مهریز در سال 96 در محل فرمانداری تشکیل شد 

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز امام جمعه مهریز دراین نشست گفت: سوادآموزی با تاکیدات و فرمایش رهبر کبیر انقلاب اسلامی به یک نهضت ملی تبدیل شدکه توجه همه به این امر مهم و حیاتی ضروری است.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی افزود:محرومیت در خواندن و نوشتن امری نابخشودنی است و خداوند در قرآن مجید نخستین فرمانش امر به خواندن است که این نشان از تقدس امر سوادآموزی می باشد.

وی با اشاره به حدیثی از حضزت امام جعفر صادق (ع) که فرمودند خداوند با نعمت نوشتن و حساب کردن بر مردم منت نهاد که اگر این دو کار نبود مردم گرفتار اشتباه می شدند گفت:بیشتر گرفتاریها و مشکلات مردم ریشه در بیسوادی آنان دارد که مردم را با مشکلات زیادی درگیر کرده است و همه وظیفه داریم تا نسبت به امر باسواد نمودن مردم تلاش کنیم و آنها را از این مشکل بزرگ نجات دهیم.

وی ضمن تقدیر از فعالیتهای اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی مهریز در طول فعالیت گفت:تمام تلاش خود را در سنگر مقدس نمازجمعه جهت ترغیب و مشارکت مردم مهریز در امر ریشه کنی بیسوادی به کار خواهیم بست و در تریبون نمازجمعه و مکانهای دیگر قطعا تاکیدات لازم به مردم صورت خواهد گرفت.

امام جمعه مهریز خطاب به اعضای شورا گفت: فعالیت در شورای پشتیبانی سوادآموزی را صرفا برای کسب رضایت خداوند انجام دهید چون ما هم با عنایت به فرمایش مولای متقیان حضرت علی (ع) که من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا مصداق این حدیث خواهیم بود و در ثواب بزرگ آن شریک خواهیم بود.

معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای پشتیبانی بیان گفت: بحث سوادآموزی بحث مقدسی است که از دیدگاه مسلمانان از جنگ مهمتر از کار اقتصادی مهم تر بحث سواد است

مرآت امین الرعایا افزود: در نگاه عملکردی سوادآموزی امروز با تمام انعطافی که سوادآموز را با سواد کنیم برای یک بیسواد میتوان یک معلم در نظر گرفت

معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد افزود: با توجه به سرشماری سال 95 در گروه سنی 49-10سال رشد باسوادی در استان یزد 1/3درصد بوده است.

 وی از مسئولین ادارات عضو شورا خواست تا در برنامه‌ها و فعالیت‌های سواد آموزی مشارکت، پیگیری و تلاش بیشتر كنند تا بی‌سوادی در شهرستان ریشه کن شود.

وی خاطر نشان کرد: همه باید برای تحقق این هدف بسیج شوند و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند.

آدرس کوتاه: