نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون سوادآموزی در سفر یک روزه از شهرستان بهاباد بازدید نمود

به منظور بازدید از فعالیت های سوادآموزی

 

معاون سوادآموزی اداره کل اموزش و پرورش استان یزد به همراه رئیس اداره سنجش و ارزشیابی سواداموزی و کارشناسان حوزه معاونت سوادآموزی به منظور بازدید از فعالیت های سوادآموزی و شرکت در برنامه های بزرگداشت هفته سوادآموزی از شهرستان بهاباد بازدید نمودند.

مرآت امین الرعایا و همراهان ابتدا در جلسه شورای پشتیبانی شهرستان بهاباد حضور یافتند وبه بررسی فعالیت های  انجام شده و برنامه های پیشنهادی شورا ی سوادآموزی شهرستان پرداختند. در این جلسه  عباس اقبال فرماندار بهاباد با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل(ره) گفت: تشکیل نهضت سوادآموزی نشان از آینده نگری بنیانگذار جمهوری اسلامی است که امروز شاهد آثار و برکات این دور اندیشی امام راحل(ره) در کاهش بی سوادی هستیم.

رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بهاباد با بیان اینکه ریشه بسیاری از معضلات بی سوادی و ناآگاهی است به حضور افراد غیربومی در شهرستان که باعث بالا رفتن آمار بی سوادی در شهرستان شده اند اشاره نمود و گفت: این افراد مانند هر ایرانی از حقوق شهروندی برخوردار هستند و لذا افراد غیر بومی که بی سواد هستند باید شناسایی شوند و امکانات لازم برای باسواد کردن آنها فراهم شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با بیان مطالبی در خصوص اهمیت سوادآموزی در اسلام گفت: امروز در دنیا شاخص باسوادی مردم در اولویت است چرا که وقتی مردم باسواد باشند می توان دیگر شاخص ها زندگی آنها را تشخصیص داد.

مرآت امین الرعایا از اجرای طرح بن سوادآموزی ویژه روستائیان خبر داد و گفت: جهت کاهش بی سوادی در کشور و تشویق افراد برای با سواد شدن بن سوادآموزی به مبلغ 10 میلیون ریال داده می شود که پس از فراگیری سواد مقدماتی طی هشت ماه و قبولی در امتحانات اعتبار این بن فعال می شود.

وی تصریح کرد: این طرح در پنج استان به صورت آزمایشی اجرا می شود که به تدریج در دیگر استان های کشور اجرا خواهد شد.

امین الرعایا با توجه به اینکه امروز استان یزد دومین استان مهاجرپذیر است گفت: افراد غیر بومی جزو ساکنین منطقه ای که در آن ساکن هستند محسوب می شوند و لذا و در رتبه بندی درصد باسوادی ارزیابی می شوند.

وی با بیان اینکه استان یزد در سال 94 موفق به کسب رتبه عالی شد، معظل عمده سوادآموزی را برگشت بی سواد عنوان نمود و گفت: بعضی از افرادی که باسواد می شوند دیگر دنبال مطالعه نیست که این امر باعث برگشت بی سوادی به آنها می شود و لذا طرح تحکیم و تثییت مهارت سواد افراد با هدف جلوگیری از بازگشت به بی سوادی اجرا می شود.

امین الرعایا در ادامه استاندارد سازی آموزش های سوادآموزی متناسب با استانداردهای یونسکو را از دیگر برنامه های نهضت سواد آموزی نام برد و گفت: طبق این استانداردها، سواد آموزان باید علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن، کار با رایانه و زبان خارجی را هم فرا گیرند. دراین جلسه از اعضائ شورای پشتیبانی  شهرستان با اهداء لوح تقدیر قدردانی گردید

 حضور در گلزار شهدای روستای کریم آباد و تقدیر از مقام شهدا علی الخصوص شهید شاخص سوادآموزی استان شهید صادقی  از دیگر برنامه های معاون سواداموزی استان بود. مرآت امین الرعایا شهید صادقی را یادگار ارزشمند از یک فرد بسیار تلاشگر در دو جبهه فرهنگی و نظامی دانست که با اهداء جان خویش دین خود را به کشور ادا کرد.

بازدید از چند کلاس سوادآموزی در شهرستان  و ارزشیابی کمی و کیفی  فعالیت های سوادآموزی شهرستان بهاباد، افتتاح جشنواره صنایع دستی سوادآموزان و جشنواره غذایی سالم آموزش دهندگان  از دیگر برنامه  ها بود.

آدرس کوتاه: