نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون سوادآموزی استان از آزمون پایان دوره آموزش طرح ICDL- آموزش رایانه به سوادآموزان دوره انتقال بازدید کرد


معاون سوادآموزی استان در معیت مدیرآموزش و پرورش ناحیه 2 و روسای ادارات سنجش سوادآموزی و سوادآموزی از آزمون پایان دوره آموزش طرح ICDL- آموزش رایانه به سوادآموزان دوره انتقال -  بازدید کرد.

مرآت امین الرعایا  در حاشیه این بازدید گفت: این طرح با استقبال چشمگیری از سوی کم سوادان  در استان مواجه گردید به طوری که افراد زیادی خواستار شرکت در کلاس ها بودند که به دلیل سهمیه محدود نتوانستیم پذیرای آنان باشیم . ایشان با اشاره به اینکه سواد رایانه ای یکی از سوادهای کاربردی در جهت بهبود وضعیت زندگی می باشد گفت: امروزه رایانه و سواد رایانه ای جزء لاینفک نیازهای روزانه افراد است که نهضت سوادآموزی با در نظر گرفتن این نیاز طرح اموزش مقدماتی زبان انگلیسی و رایانه را در دستور کار خود قرار داده و در سال 1395 در 10 استان کشور این طرح را به صورت آزمایشی اجرا نمود که در استان یزد با استقبال خوبی مواجه گردید .

وی نحوه اجرای این طرح را اینچنین بیان کرد و گفت در این طرح که  ویژه سوادآموزان دوره انتقال می باشد که از 600 ساعت آموزش حضوری این دوره 60 ساعت به آن اختصاص یافته است فراگیران 16 ساعت با حروف و اعداد انگلیسی و 44 ساعت مبانی کامپیوتر و دوره های WORD، INTERNET وWINDOWS را زیر نظر نماینده مجاز  بنیاد ICDL  فرا می گیرند . ودر پایان به فراگیران گواهی نامه بین المللی ICDL اعطا می گردد.

شایان ذکر است این آزمون با حضور ناظرین آزمون های  های بنیاد ICDL در دو حوزه امتحانی با حضور 107 نفر در نواحی 1 و2 به صورت همزمان برگزار گردید.