نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراکز یادگیری محلی یکی از بهترین و نوین ترین راه ها در جهت باسوادی و توانمند سازی و این مراکز می توانند با اداره صحیح باری از دوش آموزش و پرورش بردارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:

اولین جلسه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان به ریاست مدیرکل محترم  و با حضور اعضاء در سالن جلسات شهید ساداتی اداره کل برگزار گردید. در این جلسه  مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت در مورد راه اندازی و تجهیز مراکز یادگیری محلی گفت: مراکز یادگیری محلی یکی از بهترین و نوین ترین راه ها در جهت باسوادی و توانمند سازی و این مراکز می توانند با اداره صحیح باری از دوش آموزش و پرورش بردارند. عباسعلی دانافر با اشاره به برنامه های ارزنده سوادآموزی برای مخاطبین خود گفت: با تجهیز و راه اندازی مراکز یادگیری محلی می توان از بسیاری از آسیب های اجتماعی  جلوگیری و  افراد را برای زندگی بهتر آموزش داد.

وی همچنین با اشاره به انسداد مبادی بی سوادی گفت: تمام معاونت ها علی الخصوص معاونت آموزش ابتدایی  باید برنامه های خود را برای انسداد مبادی بی سوادی اعلام نماید.

معاون سوادآموزی استان نیز در این جلسه  با اشاره به اقدامات انجام شده در سال 1396گفت: در سال 1396 فقط توانستیم سه مرکز یادگیری محلی دولتی و یک مرکز یادگیری محلی مشارکتی در شهرستان های یزد و مهریز راه اندازی نماییم و در سال 1397 در هر منطقه که ظرفیت سواداموزی به 75 نفر برسد آمادگی داریم که این مراکز را راه اندازی نماییم .

مرآت امین الرعایا با اشاره به طرح آموزش کودکان بازمانده از تحصیل افغانستانی گفت 400 نفر از این کودکان را با همکاری اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان ریلیف تحت پوشش قرار دادیم و انشالله در سدد هستیم که اول مهرماه بیشتر این عزیزان را راهی کلاس های درس در مدارس نماییم.

وی همچنین از اجرای موفق در طرح آموزش رایانه و نماز کلید بهشت در سال 1396 در استان خبرداد و گت انشالله در سال 1397 بتوانیم حجم تحت پوشش در این دو طرح را افزایش دهیم .

معاون سوادآموزی استان در ادامه نتایج ارزیابی و عملکرد سوادآموزی شهرستان و مناطق در سال 1396 را به اطلاع حاضرین رساند .

ددر ادامه جلسه هرکدام از اعضاء به بیان نظر و پیشنهادات خود در رابطه با دستور کار جلسه پرداختند.

آدرس کوتاه: