Skip to Content

طرح حلقه های کتابخوانی و خواندن با خانواده از طرح های مهم سوادآموزی در جلو گیری از بی سوادی است

معاون سوادآموزی استان:

ه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، دویست و نوزدهمین جلسه ی شورای آموزش و پرورش با حضور اعضا و امین الرعایا، معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در سالن شهید عادلزاده این مدیریت برگزار شد.

امین الرعایا با اشاره به پیش رو داشتن سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی، ضمن تبریک این روز گفت: پیامبر به عنوان اولین موسس سوادآموزی در اسلام است وبرای اولین بار پس از جنگ بدر فرمان داد هر اسیری که 10 نفر را باسواد کند آزاد است و این خود نشان دهنده اهمیت سواد در دین مبین اسلام است

امین الرعایا همچنین به نقل از آیت الله قرائتی، نماینده سوادآموزی مقام معظم رهبری بیان کرد: ما در کشوری زندگی می کنیم که تنها کشور شیعه است و حتی یک بی سواد هم برای آن زیاد است. بی سواد هم به خودش آسیب می زند و هم آسیب زننده است و در مسیر انتخاب هایش با مشکل مواجه می شود.

وی افزود: آموزش  سه مهارت ( اینترنت ، ورد ، اکسل ) رایانه در قالب طرح ICDL  به سوادآموزان و همچنین اختصاص 10 دقیقه از کلاس سواد آموزان به صحیح خوانی نماز از دیگر برنامه های نهضت سوادآموزی است.معاون سوادآموزی استان با اشاره به طرح خواندن با خانواده و حلقه های کتابخوانی گفت نهضت سوادآموزی در جهت تثبیت و تحکیم سواد برنامه های تدارک دیده است که از فراموشی سواد نوسوادان جلو گیری نماید.

کاظمی نسب، فرماندار شهرستان نیز بیان کرد: بحث سواد آموزی با تیزبینی مقام معظم رهبری و همچنین دولت تدبیر و امید در جمهوری اسلامی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و ما باید برنامه ریزی لازم برای شناسایی اسمی بی سوادان شهرستان داشته باشیم.

آدرس کوتاه:

خدمات الکترونیک خدمات الکترونیک

حداقل کردن حداکثر