نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شناسایی اتباع خارجی بی سواد توسط دستگاهها می تواندکمک بزرگی به سوادآموزی باشد

معاون سوادآموزی استان یزد:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرستان يزد با حضور فرماندار، معاون سوادآموزي اداره كل آموزش و پرورش استان، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري و ساير اعضاء تشكيل شد.

در این جلسه امین الرعایا معاون سوادآموزی استان با ارائه گزارش از سوادآموزی در سر شماری سال1395 گفت : استان یزد در گروه سنی 10 تا 49 سال رتبه چهارم کشور را داراست ولی بدون احتساب اتباع خارجی با 98/8 درصد جایگاه نخست کشور را در اختیار دارد و این نشان دهنده این است که با تمرکز بر روی با سوادی اتباع می توانیم به جایگاه برتر در سواددست یابیم وی اولویت استان را در بحث سواداموزی اتباع داشتن مدارک هویتی دانست  وگفت : شناسایی اتباع بی سواد توسط دستگاه های مربوطه  می تواند کمک بزرگی به سوادآموزی باشد که باید به آن اهتمام ورزند.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با تقدير از تلاشهاي صورت گرفته در راستاي ريشه كن نمودن بي سوادي در شهرستان يزد افزود: در سالهاي اخير بخش قابل توجهي از افراد بي سواد از نعمت سواد برخوردار گشته اند كه اميدواريم تا در آينده اي نزديك با اقداماتي كه از سوي دستگاه هاي اجرايي عضو اين شورا انجام خواهد شد شرايط موجود نيز بهبود يافت.

سالاري براستفاده از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد در ريشه كن كردن بي سوادي تأكيد كرد و خاطرنشان كرد: سازمان های مردم نهاد در عرصه هاي مختلف به عنوان بازوان توانمند دولت در مسائل اجرايي هستند و قطعاٌ مي توانند به عنوان يار دولت در مبارزه با بي سوادي تأثيرگذار باشند.

وي  خواستار بسیج همگانی همه دستگاههای اجرایی مرتبط در جهت ریشه کن کردن بی سوادی در یزد شد و اعلام کرد: هم اکنون بخش قابل توجهي از جمعیت بی سوادان یزدی را اتباع خارجي تشکیل می دهند  كه ضرورت دارد روند جذب، شناسايي و سواد آموزي اين افراد را نيز با همكاري اداره كل اتباع و مهاجرين خارجي استانداري براي تسريع بيشتر در دستور كار قرار گيرد.

فرماندار در پايان با بیان اینکه برای جذب افراد بی سواد جهت سواد آموزی باید از اهرمهای تشویقی و حتي بازدارنده استفاده نمود خاطرنشان كرد: در سال 94 سياست هاي تشويقي از سوي دولت اعلام شد كه اين روند در سالهاي بعد نيز ادامه داشته است.

در پایان جلسه با اهداء لوح از اعضاء شورای پشتیبانی شهرستان به دلیل کسب مقام دوم در ارزیابی استانی تقدیر گردید.

آدرس کوتاه: